RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Zapasy włóczkowe
Autor Wiadomość
Trusia 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Mar 2006
Posty: 522

Medale: Brak

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 12:15   

W JYsku są piękne duże kosze wiklinowe zamykane, wyściełane płótnem. Są piękne, kombinuję jakby tu wygospodarować z domowego budżetu Wink

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
     
Madzia 



Zaproszone osoby: 1
Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel3

Rangi:
przyjaciel

Pomogła: 26 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 7511
Skąd: Lublin

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 21:06   

Nie umiem robić bluzeczek, więc u mnie zapasy składają się głównie z kordonków. Sporo jest również nieudanych robótek. Niestety gdzieś zapodziało się zdjęcie, na którym jest ciąg dalszy zapasów jaki wyjęłam do zdjęcia z szafki


  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/erendis30
http://www.fotosik.pl/u/erendis/albumy
http://literackoniespelniona.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Madzia Pon 03 Wrz, 2007 21:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Bernadka 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 3347
Skąd: małopolska

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 21:26   

heheheh dziewczynki a nie macie tam czasem w zapasach Alminy hehehe bo chętnie bym przygarnęła hahahihi hahahihi hahahihi co by tu... sztrikuję hahahihi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
     
Zygfryd Smarzyk 
Użytkownik aktywny
Zygfryd



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 7 razy
Wiek: 83
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 466
Skąd: Bydgoszcz

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 21:42   

Nie, nie, nie zrobię zdjęcia moich zapasów! Musiałbym powyciągać wszystko z górnej i dolnej szafy w przedpokoju, pawlacza, trzech szfek w pokoju, dwóch w drugim, a do tego dołożyć kilka toreb i jeden karton z tych poupychanych po kątach. Wszystko to są nici, nitki i niteczki tak bardzo ukochane przez moje szydełka.
Jeszcze mam około 4-5 kg włóczek, choć chyba już nie pamiętam jak trzyma się iglice. Nie zrobię zdjęcia nie tylko przez lenistwo, ale także przez to, że narodziłoby się znów sporo pomysłów, a prace rozpoczęte dołączyłyby do długiego spisu tych nie do końca narodzonych, jak i dlatego, że... muszę w tym tygodniu pojechać do przyjacół, których prosiłem o kupienie dziesięciu kłębków beżowej Arii.
Może warto pomyśleć o bawełnianym tworzeniu free form, które mógłbym robić biorąc grube szydełko i z dziesięć nitek jednocześnie?
Z tysiącem serdeczności

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zygfryd
http://koronekczar.blox.pl/html
http://zygfryd2.fotosik.pl/albumy/191970.html#1
http://zygfryd2.fotosik.pl/albumy/238844.html
smarzyk@o2.pl
 
     
Madzia 



Zaproszone osoby: 1
Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel3

Rangi:
przyjaciel

Pomogła: 26 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 7511
Skąd: Lublin

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007 20:47   

Już to widzę, stos niteczek, a pośrodku.............Zygfryd. Wink

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/erendis30
http://www.fotosik.pl/u/erendis/albumy
http://literackoniespelniona.blogspot.com/
 
     
grzewa 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1397
Skąd: Jelenia Góra

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007 17:18   

A co powiecie na to?
http://mochimochiland.com/weblog/?p=111

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
Jarka 
Super gaduła :))



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 9 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 10041
Skąd: Stargard Szcz.

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007 17:28   

Czyżby to były Twoje zapasy ????????????? ooooo ooooo ooooo ooooo ooooo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Jarka
mor-dka@wp.pl
 
 
     
grzewa 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1397
Skąd: Jelenia Góra

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007 17:42   

Nie, na szczęście nie moje. Chyba życia by mi zabrakło żeby to wszystko wyrobić.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje prace: http://picasaweb.google.c...feat=directlink
 
     
dom_Klary 
Użytkownik b. aktywny
Prowence



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 1790
Skąd: Warszawa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007 17:43   

Podoba mi sie.Tak schludnie.U mnie, w pracowni jest to niemożliwe.Mam bałagan, walczę z nim, ale... .Jak posprzątam (naprawdę zdarza mi się to) - nie mogę nic znaleźć. Moje matrymonialne szczęście tam nie zagląda, na szczęście dla mnie, zresztą. J dobrze, bo miała bym zakaz zakupów na kilka lat. A tak... jutro jadę do hurtowni hopla

Pozdrawiam bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://domklary.com/
https://www.facebook.com/DomKlary
 
     
alienor 
Użytkownik b. aktywny
vel 3nereida



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 62
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 2601
Skąd: Katowice

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007 18:30   

noooooooo wesoło mi przy takich zapasach to ja mały pikuś jestem wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Oddam lenia w dobre ręce
 
     
Marwalen 
Użytkownik aktywny
marwalen



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 16 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 15 Lis 2005
Posty: 790
Skąd: Białystok

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007 19:24   

Myślę,że te zapasy są większe niż mamy wszystkie razem hahahihi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam
Marzena
http://marwalen.fotosik.pl/
http://marwalen1.fotosik.pl/
http://picasaweb.google.pl/marwalen
 
 
     
LadyKingfisherg 
Użytkownik aktywny
LadyK



Kraj:
Belgium

Pomogła: 19 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2006
Posty: 667
Skąd: Liege

Medale: Brak

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007 23:14   

Ja jestem "stuknieta na maxa" jesli chodzi o kupywanie wloczek,wiekszosc i tak lezy bo albo nie pasuje juz mi kolor lub zmienil mi sie gust na jakis model i znow zakupuje nowe puknąć się maz twierdzi ze powinnam juz zaczynac robic wyprzedaze garazowe to budzet domowy nam sie podniesie hahahihi niestety ja nie potrafie ominac sklepu z artykulami robotkowymi ot tak sobie,zawsze mowie "oj,tylko obejrze!" no i wychodze z czyms nowym,czy to motki,chociazby jeden,czy katalog,czy druty,szydelko itd. wesoło mi zdjecie zapasow robilam jakis rok temu,obecnie wloczki sa jescze w dwoch duzych kartonach i w dwoch koszykach wiklinowych, a jutro umowilam sie z kolezanka na zakupy...i tak przypadkiem mamy sie spotkac tuz kolo sklepu Phildara hahahihi



  plus minus  Kto ocenił?
_________________
feoita@wp.pl
 
     
Violetta21 
Super gaduła :))



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 73 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 28 Lip 2005
Posty: 14912
Skąd: Jelenia Góra

Medale: 2 (Więcej...)

  Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 08:21   Zapasy włóczkowe

Grzewa cool dzięki Smile ale raj dla oczu ile kompozycji drutowych i szydełkowych można by z tego wytworzyć co by tu... moja kolekcja nie jest aż tak pokaźna bye
Sylwia wdzę, ze u Ciebie też pokaźna ilosć wełny zalega w domu zebalek a z maniactwem to tak jest że nie można przejść obojetnie obok sklepów z włóczką dobrze, że sklepy otwierają od 10 bo inaczej to codziennie penetrowałabym półki zebalek

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
od dzisiaj najnowsze robótki Smile
http://picasaweb.google.com/hobbyrekodzielo
mój najnowszy blog
http://mojerobotki-violetta666.blogspot.com/
 
 
     
summer21 
Użytkownik aktywny
EWA


Kraj:
Poland

Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lis 2006
Posty: 583

Medale: Brak

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 08:43   

jesli chodzi o to co pokazała nam grzewa, to kurcze ja sie zastanawiam czy by mi życia starczyło na wyrobienie tego wszystkiego hahahihi ale czy miałabym odwagę się tego pozbyć?? puknąć się bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://summer21.fotosik.pl/albumy/196180.html
http://zaciszeewci.blogspot.com/
 
 
     
krzysztofina 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 16 Sty 2006
Posty: 355
Skąd: dolnośląskie

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007 08:32   

Witam Was po długiej przerwie i...moze bym jeszcze długo tylko Was podglądała ale nie mogę się powtrzymać...od śmiechu.hihihihihi.Myślałam ze tylko ja -taki malutki chomiczek-hihihi-a tu wszystkie-normalny ubaw wesoło mi wesoło mi hopla hahahihi puknąć się Ja poprostu pękam ze śmiechu.I mężowie wszyscy tacy sami kazanie nie wolno hahahihi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/czarszczyt
Moj album
 
 
     
Trusia 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Mar 2006
Posty: 522

Medale: Brak

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007 09:01   

krzysztofina, mężowie marudzą, ale sami też mają swoje "skarby" - np. 40 butelek od piwa, umytych i bez naklejek, czekających na domową warkę Smile I czy my na nich narzekamy i pytamy, po co im to?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
     
Magda2702 
Użytkownik aktywny


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 413
Skąd: Rzeszów

Medale: Brak

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 10:42   

Grzewa, to coś co pokazałaś to prawie jak moje tylko bardziej poukładane.
Domownicy mówią, że starczy mi tego na cztery wcielenia. Jak mi brakuje motka muliny to syn woli iść z karteczką do pasmanterii sam, no bo ty znowu przytargasz pół pasmanterii. Jak przeczytałam wasze posty to aż mi lżej na duszy, że to nie tylko ja tak mam.
Pozdrawiam serdecznie.

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
stenia 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Gru 2005
Posty: 380
Skąd: Bogatynia

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007 22:37   zapasy

To ja widzę że ze mną nie jest źle. Też mam zapasy i też nie mijam obojętnie pasmanterii. Dobrze, że u nas wybór jest raczej skąpy i niewiele można kupić, ale zawsze coś sie przyda i z pustą ręką raczej nie wychodzę. A mąż też taki sam i nie widzi tego zawalonego garażu i piwnicy swoimi narzedzimi,śrubkami itp. A wogole to marzy mi się pokój tylko dla mnie i dużo miejsca do gromadzenia tych wszystkich piekności, które wtedy bym sobie kupiła, poukladala i na nie patrzyła i nie mialabym wyrzutów sumienia, że znowu nie będę miala gdzie zmieścić tej cudownej dopiero co kupionej włoczki czy kordonka. Ale to fajnie że jest nas więcej takich zakreconych. Pozdrawiam wszystkich. Stenia. cmoknięcie brawo hopla

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
gracha 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 4 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 01 Cze 2006
Posty: 517
Skąd: Suwałki

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 18:59   Zapasy włóczkowe

Mam podobnie, cały pawlacz, dwie pufy, 2 koszyki i jeszcze na półce ze swetrami kilka do sprucia. I to od lat. Czasem (rzadko) robię przegląd i nawet wyrzucam coś, ale jakoś miejsca od tego nie przybywa. A ponieważ wciąż jestem zachłanna - wczoraj wpadłam do szmateksu i nabyłam jeszcze 2 do sprucia, w końcu "okazja". Podejrzewam, że do końca życia nie wyrobię tego co mam. No i tak jak niektóre piszą, jak tylko potrzebuję czegoś to okazuje się, że akurat tego nie mam. Tak jest też z muliną. Mam niezły zapasik, kiedyś koleżanka mi kupiła trochę w upadającej pasmanterii. Ale jak coś haftuję to lecę po nowe bo takich jak trzeba nie ma. Fajnie, że tym bzikiem jest ogarnięte większe grono. cool

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
     
mhanutka
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 21:29   

Ja na maniactwo robótkowe zapadłam kilka miesięcy temu, a już mam wielkie pudło włóczek i drugie mniejsze. I korci mnie, żeby zapasy uzupełnić. Ale jestem twarda. Postanowiłam sobie, że na jakikolwiek zakup pozwolę sobie dopiero, gdy wszystko, co mam zmieści się w jednym pudle. Zadanie mam o tyle ułatwine, że wybór u mnie mały.

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
Hala72 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 10 Mar 2006
Posty: 737
Skąd: Chorzów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 16:45   

to ja się muszę dołączyć do "stukniętych" pozytywnie, nie ma szans by zrobić fotkę,bo mam tego wszędzie pełno poupuchane, w pufach,w szafkach obok ręczników i pościeli,kartonach, jedna szafka dolna gdzie są też gazetki, miałam świnkę której kupowałam pokarm w duzych wiaderkach,a teraz to idealny schowek dla małych kulek włóczki, przynajmniej widać je,już o mulinie do haftu nie wspomnę. Ale myślę,że te nasze hobby zdrowsze od papierochów, niestety uwielbiam też kawę, popijam ją przy robótkach
Pozdrawiam wszystkie pozytywnie zakręcone cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Kobieta ma tyle siły, że zadziwia...
 
     
ewick 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 23 Lis 2007
Posty: 117

Medale: Brak

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 17:00   

Mam tego chyba ze 3 duże kartony, i ze dwa małe, jak będę robić porządki to się pochwalę zbiorem (poprzekładać trzeba, pozwijać co nieco, zobaczyć co się tak na prawdę ma, poupychać w mniej kartonów Wink) itp itd - Święta idą co nie?

No ulżyło mi bo nie czuję się osamotniona w swym włóczkowym składziku Very Happy

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez ewick Czw 29 Lis, 2007 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
anpar 
Użytkownik aktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 802

Medale: Brak

Wysłany: Pią 30 Lis, 2007 19:59   zapasy włóczkowe

witam wieczorowa porą, jeszcze nie zabierałam tu głosu, ale cieszę się że znalazłam ten wątek, bo to mnie nieco uspokoiło, już myslałam że tylko ja tak mam z tymi zapasami Wink
juz od jakiegos czasu was podczytuje, niestety cyfrówka mi zdechła, a na nową zbieram fundusze, więc się pochwalić raczej nie mogę swoimi pracami, dlatego głównie czytam, ale cieszę się że tu trafiłam sztrikuję
uklon uklon uklon jeszcze raz za te wypowiedzi

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
nutinka 
Użytkownik aktywny
Nutinka



Kraj:
Poland

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 605
Skąd: Toruń

Medale: Brak

Wysłany: Pią 30 Lis, 2007 20:28   

U mnie byłoby podobnie zapchane gdyby nie to, że mam bardzo małe mieszkanie i drugą, powierzchniochłonną pasję - książki. Namiętnie je gromadzę. radocha
Włóczki trzymam w kartonach po butach, ostatnio z córką segregowałyśmy, bo teściowa dorzuciła mi kilka reklamówek ze słowami: coś tam z tego zrobisz. wesoło mi Upchnęłam wszystko w szafie, ale ubrania mi się gniotą. puknąć się Muszę wymyślić coś z tych resztek zanim wyjdą same z szafy. hahahihi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mam bloga! Gość, zapraszam na rozmaitości: http://danutinka.blogspot.com/ Smile
Zachęcam do wymiany różnych rzeczy: http://www.finta.pl/ref/nutinka
 
     
nula 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 179 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 8330
Skąd: Poznań

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Pią 30 Lis, 2007 22:52   

Co za ulga !!!! Czyli ja jestem jednak normalna skoro u mnie jest tak samo jak u Was !!!

zebalek zebalek

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje albumy
http://www.fmix.pl/albumy/61803
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 31