Przesunięty przez: Nikus4 Pią 16 Sie, 2013 19:16 |
Hardanger Nikusa |
| Autor |
Wiadomość |
sarLena
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 1 raz Wiek: 74 Dołączyła: 11 Mar 2010 Posty: 194 Skąd: dolnośląskie
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
kasia123
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Pomogła: 3 razy Dołączyła: 14 Wrz 2009 Posty: 1114 Skąd: Małopolska
Medale: 1 (Więcej...)
|
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011 08:04
|
|
|
Znowu cisza! To nic , pokażę moje dopiero co skończone prace. Wyszyłam jeszcze jedną serwetkę do koszyczka ale w kolorze zielonym. To prezent dla córki i mały biały drobiazg z końcówki materiału.

|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
| Ostatnio zmieniony przez Nikus4 Nie 12 Paź, 2014 23:05, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
makneta
Użytkownik b. aktywny


Pomógł: 29 razy Dołączył: 19 Sie 2005 Posty: 2294
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 23:13
|
|
|
Nikus, jak zwykle śliczne prace.
Mi jest okropnie wstyd, bo od prawie roku nie ruszyłam swojej serwetki Ale zawsze coś się pcha w ręce innego.
|
_________________
Serdecznie zapraszam na Mój blog |
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011 08:12
|
|
|
Nic nie szkodzi! Makneta inne prace też są fajne. Tylko szkoda, że sama tu pokazuje swoje prace i nie mogę nikogo namówić na hardanger 
|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
makneta
Użytkownik b. aktywny


Pomógł: 29 razy Dołączył: 19 Sie 2005 Posty: 2294
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011 08:22
|
|
|
Prawdę mówiąc (pisząc) mnie zblokował błąd o którym pisałam w swoim wątku - wiem, za szybko się poddałam, ale może skoro mi się przypomniało to trzeba wrócic do wyszywania.
|
_________________
Serdecznie zapraszam na Mój blog |
|
|
|
 |
moslamawe
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 21 razy Wiek: 51 Dołączyła: 05 Mar 2006 Posty: 1449
Medale: 2 (Więcej...)
|
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Śro 20 Kwi, 2011 11:59
|
|
|
A w czym masz problemy? Walczysz a nic nie pytasz!!! 
|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
moslamawe
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 21 razy Wiek: 51 Dołączyła: 05 Mar 2006 Posty: 1449
Medale: 2 (Więcej...)
|
|
|
|
 |
miziaj
Użytkownik średnioaktywny magdalena


Kraj:

Wiek: 56 Dołączyła: 01 Sty 2011 Posty: 133 Skąd: Leicester UK
Medale: Brak
|
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011 10:46
|
|
|
Nikuś piszesz że szkoda że nikogo nie namowiłas na ten haft.Ja juz wyhaftowałam dwie ozdoby choinkowe.Idzie mi coraz lepiej,ale teraz długo pracuję i nie mam za wiele czasu,ale staram sie.Coraz bardziej mi sie to podoba.A Twoje prace jak zwykle prześliczne .Jak wyszykuję trochę więcej to zamieszcze na Maranciakach.Pozdrawiam pa 
|
_________________ http://picasaweb.google.c...feat=directlink http://picasaweb.google.com/home
 |
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011 13:08
|
|
|
Miziaj ucieszyłam się twoim wpisem. czekam na twoje choć najmniejsze prace.
Ja zaczęłam haftować duży obrus. Już widać niewielki zarys. Będzie cały biały, taki świąteczny.

|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
alutka171
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Pomogła: 42 razy Wiek: 68 Dołączyła: 28 Lis 2005 Posty: 1357 Skąd: =REDA=
Medale: 2 (Więcej...)
|
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011 08:13
|
|
|
No nie Alutka! do półmetka jeszcze trochę. Zaczęłam jakoś tak z dwa tygodnie przed śwętami ale szyłam krótko, może kilka dni. Przez 10 dni miałam malutką wnusię. To igły do ręki nie mogłam wziąć. Narazie wyszyłam wszystkie bloczki dookoła a teraz w środkach wyszywam (nie wiem jak to nazwać) ozdobne kwadraty. To się dłuży trochę! Na brzegu jeszcze ma być brzeg koronkowy a on zabiera dużo czasu.
Będę pokazywać efekty jak wyszyję coś więcej! 
|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
miziaj
Użytkownik średnioaktywny magdalena


Kraj:

Wiek: 56 Dołączyła: 01 Sty 2011 Posty: 133 Skąd: Leicester UK
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Pon 02 Maj, 2011 17:49
|
|
|
hura, hura, hura! nareszcie nie jestem sama 
|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 08:09
|
|
|
Miziaj mnie tak podniosła na duchu że aż chce mi się wyszywać. Idzie mi to powoli bo praca jest duża. Narazie mam tyle:
No i może zbliżenia:

|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
danuta_50
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Pomogła: 2 razy Dołączyła: 18 Lut 2006 Posty: 1020 Skąd: Śląsk
Medale: 1 (Więcej...)
|
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 08:15
|
|
|
Nikus4, Jakie to piękne już teraz.Gdy będzie wykończone to chyba ja się wykończę z wrażenia tak będzie cudne......z niecierpliwością małego dziecka czekam by rozkoszować moje oczka tym cudeńkiem gdy będzie już gotowe. 
|
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 14:01
|
|
|
Danusiu do końca jeszcze daleko ale jak skończę na pewno pokażę. 
|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
Anisa
Użytkownik aktywny


Kraj:

Pomogła: 4 razy Dołączyła: 28 Cze 2009 Posty: 557 Skąd: Lublin
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
miziaj
Użytkownik średnioaktywny magdalena


Kraj:

Wiek: 56 Dołączyła: 01 Sty 2011 Posty: 133 Skąd: Leicester UK
Medale: Brak
|
|
|
|
 |
Violetta21
Super gaduła :))


Kraj:

Rangi dodatkowe:

Pomogła: 73 razy Wiek: 52 Dołączyła: 28 Lip 2005 Posty: 14912 Skąd: Jelenia Góra
Medale: 2 (Więcej...)
|
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Sob 04 Cze, 2011 09:45
|
|
|
Dziękuję i przesyłam moc buziaków. Zanim skończę to dużo wody upłynie ale teraz lato to trzeba korzystać z pogody. Ale co dzień po troszeczku wyszywam. 
|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
alutka171
Użytkownik b. aktywny


Kraj:

Pomogła: 42 razy Wiek: 68 Dołączyła: 28 Lis 2005 Posty: 1357 Skąd: =REDA=
Medale: 2 (Więcej...)
|
|
|
|
 |
Relana1
Milczek

Kraj:

Dołączyła: 17 Sie 2011 Posty: 2
Medale: Brak
|
Wysłany: Śro 17 Sie, 2011 15:40
|
|
|
Witaj Nikus4, jednym tchem przeczytałam i obejrzałam cały wątek i chapeau bas.
Od dawna przymierzałam się do tej techniki. Sama nauczyłam się Richelieu, krzyżyków. Mam nadzieję, że i ten haft mi wyjdzie.
Mam kilka pytań do mistrzyni. Widzę, że haftujesz używając tamborka. Czy to konieczne? Czy zaczynasz wyszywanie od cegiełek, stebnówek a potem dopiero wzorków z wycinaniem? Acha, czy należy przefastrygować tkaninę zaznaczając środek?
Jeszcze raz 
|
|
|
|
 |
Nikus4
Nikus


Kraj:

Autor tematu Pomogła: 46 razy Wiek: 68 Dołączyła: 30 Paź 2008 Posty: 2904 Skąd: Kwidzyn
Medale: 2 (Więcej...)
|
Wysłany: Śro 24 Sie, 2011 09:25
|
|
|
Witam cię Relana. Kilka dni nie zaglądałam na forum i nie wiedziałam, że napisałaś i to pierwszy post do mnie. Skoro masz już umiejętności w wyszywaniu Richelieu to na pewno dasz sobie radę.
Odpowiadając na twoje pytania:
zawsze używam tamborka ( do Richelieu nie używałam, lepiej mi się szyło na palcach) przy wyszywaniu hardangerem, materiał musi być naciągnięty,
pracę zaczynam od przefastrygowania tkaniny,
potem szyję wszystkie bloczki (ty chyba nazywasz je cegiełki ), ściegi płaskie a na koniec zabieram się za wycinanie,
Jeśli to twój pierwszy kontakt z hardangerem to radzę ci wybrać małą serwetkę. Jeśli coś ci się nie uda to potem nie zechcesz szyć tym haftem. 
|
_________________ Serdecznie pozdrawiam Nikus |
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
|

Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej
materiałów, zdjęć, itp.,
proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie
naruszenia praw autorskich o kontakt ze
mną.
Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to
będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.
Jednocześnie informuję, że administrator forum nie
odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.
maranta
 |
| | Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 32 |
|
|