RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nikus4
Pią 16 Sie, 2013 19:16
Hardanger Nikusa
Autor Wiadomość
sarLena 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Wiek: 74
Dołączyła: 11 Mar 2010
Posty: 194
Skąd: dolnośląskie

Medale: Brak

Wysłany: Śro 23 Mar, 2011 15:06   

Śliczna będzie ta Twoja Nikus Wielkanoc.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
lena
http://sarlena.blogspot.com/
 
 
     
kasia123 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 1114
Skąd: Małopolska

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 26 Mar, 2011 18:17   

Same cudności. brawo brawo brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://321kasia.fotosik.pl/albumy/570389.html
http://picasaweb.google.c...ojeSzydeKowanie
http://picasaweb.google.com/kasiatex/PERGAMANO#

http://papierowapasja.blogspot.com/
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011 08:04   

Znowu cisza! hmm To nic , pokażę moje dopiero co skończone prace. Wyszyłam jeszcze jedną serwetkę do koszyczka ale w kolorze zielonym. To prezent dla córki i mały biały drobiazg z końcówki materiału.





+7  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
Ostatnio zmieniony przez Nikus4 Nie 12 Paź, 2014 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
makneta
Użytkownik b. aktywny



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 2294

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 23:13   

Nikus, jak zwykle śliczne prace.
Mi jest okropnie wstyd, bo od prawie roku nie ruszyłam swojej serwetki wściekły Ale zawsze coś się pcha w ręce innego.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________


Serdecznie zapraszam na Mój blog
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011 08:12   

Nic nie szkodzi! Makneta cmoknięcie inne prace też są fajne. Tylko szkoda, że sama tu pokazuje swoje prace i nie mogę nikogo namówić na hardanger hmm Embarassed

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
makneta
Użytkownik b. aktywny



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 2294

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011 08:22   

Prawdę mówiąc (pisząc) mnie zblokował błąd o którym pisałam w swoim wątku - wiem, za szybko się poddałam, ale może skoro mi się przypomniało to trzeba wrócic do wyszywania.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________


Serdecznie zapraszam na Mój blog
 
     
moslamawe 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 21 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 1449

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 20 Kwi, 2011 10:41   

Nikus4, namówiłaś , namówiłaś ja cały czas walczę wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
pozdrowienia z Żelisławic - Moslamawe
http://moslamawe.fotosik.pl/albumy/12897.html
http://picasaweb.google.com/Monia1974/
http://chomikuj.pl/moslamawe
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 20 Kwi, 2011 11:59   

A w czym masz problemy? Walczysz a nic nie pytasz!!! kazanie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
moslamawe 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 21 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 1449

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011 07:42   

Danusiu z wesoło mi czasem

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
pozdrowienia z Żelisławic - Moslamawe
http://moslamawe.fotosik.pl/albumy/12897.html
http://picasaweb.google.com/Monia1974/
http://chomikuj.pl/moslamawe
 
     
miziaj 
Użytkownik średnioaktywny
magdalena



Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 133
Skąd: Leicester UK

Medale: Brak

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011 10:46   

Nikuś piszesz że szkoda że nikogo nie namowiłas na ten haft.Ja juz wyhaftowałam dwie ozdoby choinkowe.Idzie mi coraz lepiej,ale teraz długo pracuję i nie mam za wiele czasu,ale staram sie.Coraz bardziej mi sie to podoba.A Twoje prace jak zwykle prześliczne cool cool cool .Jak wyszykuję trochę więcej to zamieszcze na Maranciakach.Pozdrawiam pa brawo brawo brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.c...feat=directlink http://picasaweb.google.com/home
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011 13:08   

Miziaj ucieszyłam się twoim wpisem. wesoło mi czekam na twoje choć najmniejsze prace. cool
Ja zaczęłam haftować duży obrus. Już widać niewielki zarys. Będzie cały biały, taki świąteczny.






+2  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
alutka171 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 28 Lis 2005
Posty: 1357
Skąd: =REDA=

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011 00:03   

Powiadasz że zaczęłaś ?????????????? kiedy to było bo ja widzę jakbyś była mniej więcej na półmetku. Pewnie się tylko odrobinkę mylę Wink cool cool cool

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Gość Pozdrawiam serdecznie
================
moje albumy
http://picasaweb.google.pl/alutka171
frywolne schematy
https://picasaweb.google.com/105517431567682309755/SCHEMATY?authkey=Gv1sRgCL_t65fuoM_6Cg#
 
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011 08:13   

No nie Alutka! do półmetka jeszcze trochę. Zaczęłam jakoś tak z dwa tygodnie przed śwętami ale szyłam krótko, może kilka dni. Przez 10 dni miałam malutką wnusię. To igły do ręki nie mogłam wziąć. Narazie wyszyłam wszystkie bloczki dookoła a teraz w środkach wyszywam (nie wiem jak to nazwać) ozdobne kwadraty. To się dłuży trochę! Na brzegu jeszcze ma być brzeg koronkowy a on zabiera dużo czasu.
Będę pokazywać efekty jak wyszyję coś więcej! bye bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
miziaj 
Użytkownik średnioaktywny
magdalena



Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 133
Skąd: Leicester UK

Medale: Brak

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011 12:00   

Nikuś zgodnie z obietnicą zamieszczam na mojej stronie takie małe wypociny.Myślę ze jak na początek to chyba mogą być bye bye bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.c...feat=directlink http://picasaweb.google.com/home
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011 17:49   

hura, hura, hura! nareszcie nie jestem sama hopla hopla hopla

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 08:09   

Miziaj mnie tak podniosła na duchu że aż chce mi się wyszywać. Idzie mi to powoli bo praca jest duża. Narazie mam tyle:

No i może zbliżenia:




cmoknięcie

+10  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
danuta_50 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 1020
Skąd: Śląsk

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 08:15   

Nikus4, Jakie to piękne już teraz.Gdy będzie wykończone to chyba ja się wykończę z wrażenia tak będzie cudne......z niecierpliwością małego dziecka czekam by rozkoszować moje oczka tym cudeńkiem gdy będzie już gotowe. zebalek

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 14:01   

Danusiu do końca jeszcze daleko ale jak skończę na pewno pokażę. cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
Anisa 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 28 Cze 2009
Posty: 557
Skąd: Lublin

Medale: Brak

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 19:34   

Zapowiada się pięknie cool z niecierpliwością czekam na efekt końcowy.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje blogi: Zaczarowany Zakątek
Ogrodowy Zakątek
ArtPasjone Facebook
 
     
miziaj 
Użytkownik średnioaktywny
magdalena



Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 133
Skąd: Leicester UK

Medale: Brak

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 19:49   

nikuś zdolna bestia z Ciebie.Cudo po prostu cudo,gdzie ja do ciebie. cool brawo brawo brawo radocha radocha radocha .Odezwę sie w sobote

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.c...feat=directlink http://picasaweb.google.com/home
 
     
Violetta21 
Super gaduła :))



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 73 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 28 Lip 2005
Posty: 14912
Skąd: Jelenia Góra

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 23:52   

jak to cudnie wygląda uklon brawo brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
od dzisiaj najnowsze robótki Smile
http://picasaweb.google.com/hobbyrekodzielo
mój najnowszy blog
http://mojerobotki-violetta666.blogspot.com/
 
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 04 Cze, 2011 09:45   

Dziękuję cmoknięcie i przesyłam moc buziaków. Zanim skończę to dużo wody upłynie ale teraz lato to trzeba korzystać z pogody. Ale co dzień po troszeczku wyszywam. cool bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
alutka171 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 28 Lis 2005
Posty: 1357
Skąd: =REDA=

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 05 Cze, 2011 01:35   

Nikus Tobie się tak tylko wydaje że powoli. Masz aż tyle. Już ogrom pracy włożyłaś. Fakt że sporo jeszcze przed Tobą ale w jakim czasie, dla mnie ekspresowym brawo brawo brawo brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Gość Pozdrawiam serdecznie
================
moje albumy
http://picasaweb.google.pl/alutka171
frywolne schematy
https://picasaweb.google.com/105517431567682309755/SCHEMATY?authkey=Gv1sRgCL_t65fuoM_6Cg#
 
 
     
Relana1 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 2

Medale: Brak

Wysłany: Śro 17 Sie, 2011 15:40   

Witaj Nikus4, jednym tchem przeczytałam i obejrzałam cały wątek i chapeau bas.
Od dawna przymierzałam się do tej techniki. Sama nauczyłam się Richelieu, krzyżyków. Mam nadzieję, że i ten haft mi wyjdzie.
Mam kilka pytań do mistrzyni. Widzę, że haftujesz używając tamborka. Czy to konieczne? Czy zaczynasz wyszywanie od cegiełek, stebnówek a potem dopiero wzorków z wycinaniem? Acha, czy należy przefastrygować tkaninę zaznaczając środek?
Jeszcze raz uklon

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
Nikus4 
Nikus



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 46 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 2904
Skąd: Kwidzyn

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 24 Sie, 2011 09:25   

Witam cię Relana. Kilka dni nie zaglądałam na forum i nie wiedziałam, że napisałaś i to pierwszy post do mnie. hopla Skoro masz już umiejętności w wyszywaniu Richelieu to na pewno dasz sobie radę.
Odpowiadając na twoje pytania:
zawsze używam tamborka ( do Richelieu nie używałam, lepiej mi się szyło na palcach) przy wyszywaniu hardangerem, materiał musi być naciągnięty,
pracę zaczynam od przefastrygowania tkaniny,
potem szyję wszystkie bloczki (ty chyba nazywasz je cegiełki ), ściegi płaskie a na koniec zabieram się za wycinanie,
Jeśli to twój pierwszy kontakt z hardangerem to radzę ci wybrać małą serwetkę. Jeśli coś ci się nie uda to potem nie zechcesz szyć tym haftem. cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serdecznie pozdrawiam Nikus
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 32