RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: ciapara
Pią 11 Lis, 2011 10:06
Rolety rzymskie
Autor Wiadomość
zorza 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 20 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 342
Skąd: Bieruń St

Medale: Brak

Wysłany: Pią 18 Lut, 2011 16:11   Rolety rzymskie

U mnie z szyciem nie za bardzo i mam takie pytanie:czy któraś z Was szyje rolety rzymskie albo wie jak uszyć i co jest do tego potrzebne?A może lepiej po prostu kupić. bye bye

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
zorza 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 20 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 342
Skąd: Bieruń St

Medale: Brak

Wysłany: Śro 09 Mar, 2011 20:36   

Jażeli ktoś jest chciałby uszyć rolety rzymskie to podaję kilka podpowiedzi



+4  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 10 Sty, 2012 14:45   

Wiecie co... cos takiego potrzebuje zrobic na okno jako zaslone.
Mam karnisz pojedynczy i dosc waski 150-160 cm. Nie mam więc miejsca na tradycyjne 2 zaslonki tkwiace po rozsunięciu za dnia po bokach. Od wczoraj mnie naszlo ze ta zaslona powinna jakos sie opuszczac od gory. Nie chce kupnej rolety. Chce wykorzystac material i istniejacy karnisz. Moze macie jakies pomysly jak to udrapowac zeby w nocy byla opuszczana jakos od gory zaslona a w dzien podciagnieta do góry materia...
No i jak to technicznie rozwiazac... wszyc pionowo takie tasmy jak do firan??? Kiepsko beda na pomaranczu wygladaly...
Jesli macie jakies pomysły bede wdzieczna...

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
 
 
zorza 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 20 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 342
Skąd: Bieruń St

Medale: Brak

Wysłany: Wto 10 Sty, 2012 17:43   

Można wykorzystać specjalne taśmy z kółeczkami np. http://allegro.pl/tasma-d...2008388664.html
wszywając pionowo lub przyszywając same kółeczka plastikowe np.takie do biustonosza lub też specjalne do rolet.Potrzebny sznurek i jakaś blokada.

Można też zastosować tzw.fiszbiny.Szyjemy poziome tunele z lewej strony podszywamy lamówką i wsuwamy fiszbiny.Fajnie się wtedy układają fałdy.

Jeżeli chcesz wykorzystać karnisz to roletę możesz zawiesić na szelkach,wszyć taśme http://allegro.pl/tasmy-t...2008385019.html poziomo u góry i przeciągnąć przez nią wszystkie sznurki.
Napisałam to co wiem, może to Ci coś pomoże albo ktoś lepiej podpowie.

Jak na razie udało mi się uszyć jedną taką roletę chociaż nie do końca jestem z niej zadowolona.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 10 Sty, 2012 19:16   

zorza, dziekuje za odpowiedz
A mozesz pokazac swoja rolete???
I wytlumaczyc ta metode z poziomymi fiszbinami... bardzo mnie to interesuje...ale jakos tak łopatologicznie, i cos wiecej o tych fiszbinach..czy na metry sie to kupuje...czy jak..

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
Ostatnio zmieniony przez ciapara Wto 10 Sty, 2012 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zorza 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 20 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 342
Skąd: Bieruń St

Medale: Brak

Wysłany: Wto 10 Sty, 2012 21:45   

Jak zwał tak zwał,fiszbiny,patyczki coś takiego h

Można też kupić gotowe mechanizmy do rolet ale trochę to drogie

Ja tą z fiszbinami mam kupną a uszytą z tymi taśmami.Jak będę szyć to właśnie z fiszbinami.

Bierzesz tą zasłonę przygotowaną na roletę.W równych odstępach poziomo np. co 20 cm wzdłuż tej rolety szyjesz te tunele czyli po lewej stronie przyszywasz lamówkę do materiału takiej szerokości jakiej będzie dany patyczek(tak żeby się tam zmieścił,taką kieszonkę),na tej zasadzie http://allegro.pl/tasma-tunelowa-i1999034978.html.

Jak będziesz mieć wszyte patyczki na całej długości rolety to przyszywasz po lewej stonie na każdym patyczku te kółeczka po 3 na każdym patyczku(z prawej, lewej i po środku).

Potem musisz przewlec sznurek pionowo przez wszystkie kółeczka pionowo od dołu do samej góry(wiążąc na każdym początkowym dolnym kółeczku),w/g podanych wyżej rysunków, u góry rolety powinnaś mieć 3 sznurki i przewlekasz je poziomo np.tą taśmę którą pokazywałam wcześniej.

Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłam,ciężko tak opisać.Nie ukrywam,że przy szyciu mojej rolety trochę się namęczyłam.Wykorzystałam ze zwykłej rolety drążek (rurka)z uchwytami na ramę okienną,zrobiłam zapięcie na rzep, roleta wisi na rurce i można ją zdjąć do prania.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez ciapara Czw 17 Maj, 2012 07:52, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 11 Sty, 2012 09:06   

zorza, jestes genialna. Wytlumaczylas wszystko bardzo dobrze i obrazowo.
Przejde sie do swojej pasmanterii i zobacze co maja z rzeczy przez Ciebie wymienionych. Teoretycznie wiem juz jak powinny byc wszyste te tunele poziomo. Caly czas mysle jeszcze o 2 sprawach (chce wykorzystac karnisz i żabk na nimi)
1.co ze sznurkami jak beda sciagniete te rolety za dnia... wisza czy co??? wiec chyba ozdobne powinny byc???
2.Jak to wszystko wszyc u góry zeby ładnie wygladalo i mozna byloby to wlasnie zabkami zlapac... nie szelkami... tylko żabkami z karnisza... bo jednak czasami zdejme zazdroski i kotare zaslonowa i powiesze zwyczajna firaneczke na karniszu dla zwyklej tzw odmiany... puknąć się

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
 
 
zorza 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 20 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 342
Skąd: Bieruń St

Medale: Brak

Wysłany: Śro 11 Sty, 2012 18:52   

Cieszę się że zrozumiałaś.
Co do sznurków,żeby się nie zsuwały gdy roleta jest podniesiona zastowałam zacisk taki z polara co jest do regulacji przy sznureczkach.
Sznurki mogą wisieć albo sobie przymocuj jakiś uchwyt do ściany,żeby zwinąć sznurki.
Jeszcze jedno na samym dole rolety do pierwszego tunelu zamiast tego patyczka trzeba dać taką listewkę jak jest w zwykłych roletach.
Może pani w pasmanterii coś doradzi.
Co do żabek to przyszła mi taka myśl: jest taka taśma którą można przyszyć do firanki(mam taką wszytą w niektórych firankach) i rolety i zawiesić bezpośrednio na karnisz,zamiast żabek.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez ciapara Czw 17 Maj, 2012 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 22