RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Spodnie z dresówki dla dziecka
Autor Wiadomość
Evka 
Milczek
Terroristen groupen



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 41
Skąd: Liban k/Poznania ;)

Medale: Brak

Wysłany: Nie 24 Sie, 2014 11:19   Spodnie z dresówki dla dziecka

Nigdzie nie znalazłam, więc zakładam nowy.
Diewczyny doradźcie z czym to się je, chcę uszyć spodnie dla roczniaka z dresówki. Bardziej doświadczone krawcowe wspominały o odpowiednim wykroju i jego ułożeniu względem kiedunku materiału. Nie wiem o co chodziło, tylko wiem, że mam na to zwracać uwagę. Pomożecie? Czy to aż tak istotne? Wykrój jestem w stanie znaleźć ale o co chodzi z kierunkiem materiału, jak to ma być ułożone?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 24 Sie, 2014 12:36   

Chodzi o to, żeby linia BOKU była zgodna z kierunkiem linii oczek w dzianinie. Trzeba ułożyć formę na dzianinie tak, aby BOKI spodenek były dokładnie wzdłuż, pionowo. Jeśli zrobisz to niedbale, po skosie, wtedy spodnie będą się nieładnie układać. Szczególnie po praniu dzianina może, a nawet na pewno będzie się skręcac i szwy będa się przesuwać jeden na przód, drugi na tył. Paskudnie to wygląda i niewygodnie się nosi.
Ja krawcową nie jestem, ale kilka lat spędziłam przy maszynie, szyjac właśnie spodenki dresowe dla dzieci. Wykroje, które dostawałam były ok. Ale brałam tez od innego producenta bieliznę z tzw. kalesonowki. I to była tragedia. Pani chciała zaoszczędzić na materiale i układała formy byle jak, właśnie po skosie, aby tylko jak najbardziej upchac. Szylo się to koszmarnie. I nie chciałabym być klientem, który to kupi i wypierze.

edit:
Nie polecam zwyklej bawelnianej dresowki. Kurczy sie w praniu, kolana i pupa szybko sie wypycha, robia sie dziury na kolanach. Producenci szyja przewaznie z takich materialow, zeby nie dalo sie tego zbyt dlugo ponosic. Wtedy klient przyjdzie po nastepne i interes sie kreci Wink Wicie, rozumicie Wink
Polecic moge dresowke z chyba poliestru. Ladnie wyglada, jest taka blyszczaca, swietnie sie nosi, bez kurczenia i wypychania. I nie ma mozliwosci, zeby dziecko zrobilo dziury na kolanach. Jesli jeszcze nie kupilas materialu, to popytaj w hurtowniach o dresowke "adidas". To taki zargon wsrod producentow, ale w hurtowni powinni wiedziec o co chodzi.

+1  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez vichta Nie 24 Sie, 2014 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 24 Sie, 2014 21:52   

Vichta ma rację. Miałam raz spódnicę, w której nie dało się chodzić, bo tak właśnie się skręcała.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Evka 
Milczek
Terroristen groupen



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 41
Skąd: Liban k/Poznania ;)

Medale: Brak

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 14:17   

Vichta dzięki wielkie za instruktaż. Kupiłam 1m zwykłej, bawełnianej dresówki tak dla spróbowania swoich sił, no i dlatego że mi się wizualnie bardziej podobała od tej śliskiej Very Happy czyli tą bawełnianą lepiej najpierw wyprać i dopiero potem próbować szyć, tak?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 14:26   

Vichta tłumaczyła jak wykroić spodenki, aby się dobrze układały nawet po praniu. Jak się źle poskłada materiał do wykrojenia to wcześniejsze pranie nie pomoże.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 14:29   

Smile

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Pon 25 Sie, 2014 14:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 14:43   

Nie mam w tej chwili porównania, ile potrzeba na spodenki dla rocznika, ale jeśli dzianina jest dość szeroka (a zazwyczaj jest), to powinny Ci wyjść dwie pary. Spróbuj ułożyć formy normalnie i "do góry nogami" na przemian. Pamiętając oczywiście o pionie.
Nie musisz prac dzianiny przed szyciem. Wystarczy, ze dodasz trochę na długości(myślę, że ok. 3 cm powinno wystarczyć, ale to zależy od jakości dzianiny). Możesz na początek uszyć spodenki podwijane na dole i sięgające do podlogi, a jak dziecko wyrośnie, to uciac podwiniecie i doszyc sciagacz.
Moja dawna znajoma zawsze twierdziła, że ubrania dla dzieci szyje się albo kupuje "na wzrost, wyrost i opuchlizne " wesoło mi
No, i warto w boki wszyc kieszonki. Dzieciaki to uwielbiają. Małe, a duże tym bardziej.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Evka 
Milczek
Terroristen groupen



Kraj:
Poland

Autor tematu
Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 41
Skąd: Liban k/Poznania ;)

Medale: Brak

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 19:36   

Nie no wiem, że jak źle skroję to pranie czy nie mi nie pomoże Very Happy fakt, dzianina 2m szerokości więc 2 pary spodni powinny wyjść lekko. Będę działać, jeszcze raz dzięki cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18