RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
kto szydełkuje w UK?
Autor Wiadomość
kamyil 
Milczek


Kraj:
United Kingdom

Autor tematu
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Walia

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Maj, 2013 00:23   kto szydełkuje w UK?

Jak już parę razy wspominałam - jestem nie tylko nowa na forum ale również nowa w temacie szydełkowania. Próbuję się odnaleźć w tej robótkowej rzeczywistości na Wyspach ale ciężko mi idzie.

W związku z tym pomyślałam, że może stworzymy temat, w którym będziemy mogli (nie wiem czy są tu jacyś panowie szydełkujący z UK?) się wymieniać uwagami i doświadczeniami z brytyjskiego podwórka, bo pewnie nie mnie jednej się to może przydać.

Np. ja aktualnie poszukuję sklepów z włóczkami i akcesoriami tudzież z działami dotyczącymi szydełka. Oczywiście wiem że mogę iść do Johna Lewisa ale tam to ceny zabiją mój portfel błyskawicznie przykro mi

Widzę też np. na ebay'u sporo aukcji ale te włóczki to dla mnie jakiś kosmos hmm - próbowałam czytać wątek o włóczkach ale tam jest bardzo dużo polskich produktów wymienionych, których chyba się tu nie dostanie (poza importem oczywiście).

Przeczytałam gdzieś na forach angielskich, że można czasem w charity shopach dostać włóczki - może się jutro wybiorę na mały rekonesans.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Aga86 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
United Kingdom

Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 188
Skąd: Łańcut/Plymouth

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Maj, 2013 15:45   

Witam,
warto popatrzeć w charity shops, często można tam znaleźć włóczki. Ja osobiście zaopatruję się w ryneczkach, marketach- ceny przystępne, dodatkowo często są tam też informacje o różnych kursach (szydelko, druty, malowanie na szkle). Tak przynajmniej jest w Plymouth, nie wiem jak w innych miejscach. Co do typów włóczek pozostaje czytanie składu albo liczenie na uprzejmość ekspedientek. Pozdrawiam bye

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
kamyil 
Milczek


Kraj:
United Kingdom

Autor tematu
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Walia

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Maj, 2013 17:39   

Aga86 napisał/a:
warto popatrzeć w charity shops, często można tam znaleźć włóczki

właśnie dziś sobie pochodziłam ale nic nie znalazłam, będę szukać dalej, plus mała wycieczka mnie czeka bo chyba wiem gdzie jest kilka sklepów z materiałami i artykułami do szycia to może i włóczki i szydełka będą...
ja dziś w poundshopie i w pound stretcherze doznałam olśnienia że można u nich też coś kupić, nawet się skusiłam na hot pink wesoło mi nie wiem jeszcze do czego ale niech leży i czeka Wink może córce sweterek spróbuję zrobić Smile

a w Plymouth byłam w zeszłym roku na kilka dni Smile odwiedziliśmy Akwarium Wink ogólnie bardzo mi się podobało i z chęcią bym pojechała raz jeszcze Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
mala100gosia 
Użytkownik b. aktywny
Szperacz



Kraj:
Poland

Pomogła: 78 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sie 2007
Posty: 2682
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013 07:30   

kamyil, zarejestruj się może na Ravely i tam poszukaj naszych roadaczek dziergających na wyspach Smile proponuje też poszukanie w sklepach on-line brytyjskich producentów włóczek np. coast, patons Smile

a i polski sklep on-line e-dziewiarka chyba wysyła za granicę Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://pinterest.com/mala100gosia/ - moje prace

http://maranciaki.pl/foru...p=457568#457568 - dostęp do albumów na picasie

Szydełkowa historia - http://mala100gosia.blogs...ydekowania.html
Ostatnio zmieniony przez mala100gosia Sob 18 Maj, 2013 07:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Aga86 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
United Kingdom

Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 188
Skąd: Łańcut/Plymouth

Medale: Brak

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013 15:57   

Warto też od czasu do czasu zajrzeć do Lidla Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
kamyil 
Milczek


Kraj:
United Kingdom

Autor tematu
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Walia

Medale: Brak

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013 17:24   

Aga86 napisał/a:
Warto też od czasu do czasu zajrzeć do Lidla Smile

no widziałam że dziewczyny pisały o Lidlu w Pl, to tu też są takie promocje? mojej koleżanki mąż pracuje to pewnie ją poproszę bo ja mam daleko :/

dziś byłam na car boot i kupiłam kolejne motki (6 szyuk bawełna z lnem i akrylem) - całe stoisko było, gdyby inne baby nie obsiadły worka z szydełkami i drutami pewnie bym jeszcze sobie szydełka dokupiła ale to może nastęnym razem...

mala100gosia napisał/a:
kamyil, zarejestruj się może na Ravely i tam poszukaj naszych roadaczek dziergających na wyspach


dzięki - sprawdzę sobie Smile

mala100gosia napisał/a:
proponuje też poszukanie w sklepach on-line brytyjskich producentów włóczek np. coast, patons Smile

szukałam już, ale niewiele mi to mówi i tak póki co Wink

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
sbb
Użytkownik aktywny


Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 349

Medale: Brak

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013 17:44   

Jednak szydełkują Panie w Anglii. Dostałam dzisiaj maila iż w Anglii nie szydełkuję sie i nit nie nisi takich rzeczy. Pisał to Polka.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
chocolatin 
Użytkownik aktywny



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Maj 2006
Posty: 330
Skąd: Tychy/Reading

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013 18:08   

sbb napisał/a:
Jednak szydełkują Panie w Anglii. Dostałam dzisiaj maila iż w Anglii nie szydełkuję sie i nit nie nisi takich rzeczy. Pisał to Polka.


Oj, co za głupoty ktoś napisał! Oczywiście, że w Anglii się szydełkuje, dzierga na drutach, a i haft krzyżykowy, gobelinowy czy satynowy nie jest im obcy. Od 3 lat mieszkam w domu z Anglikami i wielu ich znajomych i członków rodziny zajmuje się rękodziełem cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
moje album
https://picasaweb.google.com/choccolatino/Clothes?authkey=Gv1sRgCPDg-uDx_MeG7QE
 
 
 
sbb
Użytkownik aktywny


Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 349

Medale: Brak

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013 18:29   

Wiem, że się szydełkuję, lecz napisałam to co mi jedna młoda Polka napisała. Co poniektóre młode Polki wola tylko masówki ze sklepów sieciowych.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Ewcia.P 
Użytkownik małomówny



Kraj:
United Kingdom

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 06 Gru 2009
Posty: 53
Skąd: podlasie/UK

Medale: Brak

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013 19:50   

Witam serdecznie. Jasne że sie szydełkuje i drutuje w Anglii. Ja korzystam z włoczek i kordonków zakupionych m.in w Boyes - ie. Korzystam również ze sklepów internetowych :
http://www.woolandyarns.com/
http://www.purplelindacrafts.co.uk/index.asp
http://www.roseground.com/tatting/tatting-thread
http://www.thecrochetchain.co.uk/
U siebie w mieście znalazłam równiez sklep z róznego rodzaju włóczkami, ale to juz górna pólka.
Jeśli kogos interesowałyby równiez strony ze sklepami w których mozna zakupić koraliki i inne akcesoria do wyrobu biżuterii ( ostatnio tak modne wszelkiego rodzaju bransoletki wg. Weraph) równiez dysponuje kilkoma adresami.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie rękodzielniczki

+1  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Ewcia.P Sob 18 Maj, 2013 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aga86 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
United Kingdom

Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 188
Skąd: Łańcut/Plymouth

Medale: Brak

Wysłany: Nie 19 Maj, 2013 12:48   

Tak, w angielskich Lidlach- tak jak w polskich- są od czasu do czasu włóczki, druty, szydełka, a nawet maszyny do szycia.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
kamyil 
Milczek


Kraj:
United Kingdom

Autor tematu
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Walia

Medale: Brak

Wysłany: Czw 30 Sty, 2014 23:20   

Dawno mnie tu nie było Wink Ale też nie żyłam najlepiej z moimi szydełkami Sad. Zrobiłam kilka czapek i niestety to tyle. Ostatnio na nowo znalazłam inspiracje i mam nadzieję że tym razem nie opuści mnie szybko.

A co tam u Was dziewczyny?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 22