RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Natalia
Sob 04 Lut, 2012 18:48
[dziewiarstwo maszynowe] Instrukcja do maszyny Empisal Knitm
Autor Wiadomość
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

  Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 16:30   [dziewiarstwo maszynowe] Instrukcja do maszyny Empisal Knitm

Witam wszystkie Panie!!Jestem tutaj nowa i mam ogromny problem.Zakupiłam używaną maszynę dziewiarską Empisal Knitmaster 323 która nie posiada instrukcji obsługi.Nie jestem w stanie rozszyfrować jak ją obsługiwać i co do czego służy.Poszukiwałam w internecie ale bezskutecznie.Znalazłam na tym forum kilka instrukcji do innych maszyn ale nie pomogło mi to również.Tak sobie myślę że może tutaj znajdę posiadaczkę takiej samej maszyny która byłaby w stanie mi skserować lub zeskanować instrukcję i przesłać na maila /???nawet za opłatą !! bardzo mi na tym zależy !!Dziękuję za wszelkie informacje.pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 16:34   

witaj
moglabys zrobic zdjecie tej maszyny?

nie piszesz czy to jedno czy dwuplytowa maszyna
zasada dziania na maszynach jest identyczna , musze jednak wiedziec jaka to maszyna wiec prosze o info

pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 16:41   

Oooo,jak szybko Smile
Pani Natalio.zdjęcie prześlę wieczorem bo chwilowo nie mam aparatu. Z tego co udało mi się ustalić to jest jedna płyta igłowa i jeden suwak. TAkże zdjęcie prześlę później.Dziękuję za błyskawiczną od[powiedź.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 16:52   

aaaa no to mamy jasnosc

nalezy zaczac od malej probki


wozek wsun na plyte z tylu umocuj naprezacz
wysun do pozycji pracy co druga igle

1-----igla pracujaca
x-----igla niepracujaca
1x1x1x1x1x1x1x1x1


jesli maszyna posiada zapadki ustaw wszystkie na N / zdjecie nam to pokaze/
zaloz nitke przez naprezacz do wodzika i przesun wozek z prawej na lewa strone na powstalej siatce powies grzebien z haczykami dosun igly niepracujace i dziej dzianine wloczka raczej cienka gestosc oczek ustaw na pokretle na conajmniej 3 i zwiekszaj co kilka rzedow by zobaczyc ktora bylaby najlepsza Smile

powodzenia

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Czw 19 Lut, 2009 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 17:12   

Bardzo dziekuje za cenne informacje,zaraz pojde probowac ,a wieczorem przesle zdjecia.Pozdrawiam kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 19:57   

O to zdjęcie maszyny.Próbowałam z córką zmontować ją w jakiś sposób,trochę nam się chyba udało,ale tylko tak nam się wydaje.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 21:12   

Niestety oczek nawet nie probowalam ,bo nie wiem jak nalozyc wloczke i czy dobrze zmontowalam maszyne.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 21:17   

Oczywiscie chdzi mi o nalozenie wloczki na ten naprezacz do wodzika.Nie potrafie tego zalozyc.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 21:30   

witaj
wodzik masz wlozony odwrotnie ! ten trojkat ma byc z tylu! prowadzisz nitke przez oczko w trojkacie , nastepnie przez jedno z bialych kolek /na nich regulujesz naprezenie , odkrecajac lub dokrecajac/ pozostale dwie przelotki pozniej przez jedno ze zwisajacych wasow , ktore naginasz do przodu!!!! a nastepnie zakladasz ja na wodzik , przy rozpoczeciu nitka powinna zwisac swobodnie , pozniej sama sie naprezy

raczke w wozku powinnas pociagnac do siebie by byla pionowo do wozka

maszyna powinna byc przykrecona do brzegu stolu!!!!! inaczej nic nie zrobisz bo bedzie latac Smilea dzianina nie bedzie miala swobodnego zwisu

z tego co widze maszyna ma karty do wzorow , czy byly one w komplecie z maszyna ?

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Pią 20 Lut, 2009 09:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 22:21   

Dziękuję BARDZO za te cenne informacje.Jestem już o krok bliżej do sukcesu. Bardzo się cieszę Very Happy Tak-karty do wzorów były dołączone jako jedno z akcesoriów. kwiatek dla ciebie Jutro będę dalej próbować. Pewnie jeszcze tu wrócę z zapytaniem niejednym. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 22:46   

cmoknięcie
dasz rade !!! POWODZENIA Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009 13:36   

Witam Pania!
Teraz mam problem nastepny,nie wiem jak wlozyc nitke przez te metalowa czesc dokrecona do wozka.Kombinuje jak moge ,sa dwie cyferki 1 i 2 i dziurka ,a pod spodem jakies blaszki.Przez moment chyba cos zaskoczylo bo pojawily mi sie nawet petelki na iglach ,ale potem wszystko sie poplatalo i dalej nic nie wychodzi,Nie sadzilam ze nalozenie wloczki sprawi mi taka trudnocs .Domyslam sie , ze to nakladanie jest podobne jak w maszynie do szycia.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009 13:44   

Pokretlo ustawilam na 3 a taka mala wajhe przy pokretle na O.Ta mala wajha ma literkiTSOLF i ja usawilam ja na srodku czyli na O. uklon

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009 14:12   

wodzik ma 2 dziurki poniewaz moze jednoczesnie dziac 2 kolory

wloz nitke na pierwsza dziurke /przeciagnij-przeplec/ miedzy blaszkami i bedzie ok

jak bedziesz robic wzory z karty 2 kolorowe wtedy wlozysz nitke w np. biala w pierwszy wodzik , druga np.czarna w 2 dziurke wodzika



poniewaz nie masz instrukcji musisz metoda prob i błedow sprawdzac powoli co do czego sluzy , ale jestem pewna ze dasz rade Smile

powodzenia

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Pią 20 Lut, 2009 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 13:23   

Witam!
Po dwudniowych zmaganiach z platającymi sie nitkami osiągnęłam maly sukces,
oto moje male dzielo na zalączonym zdjeciu : hopla Pani uwagi sa bardzo cenne ,wiec czekam cierpliwie na kolejny etap instrukcji.Chcialam tylko nadmienic ,ze nie mam grzebienia obciazajacego tkanine,tylko takie male dwa pieciocentymetrowe jak na zdjeciu.
Pozdrawiam i bardzo dziekuje za pomocne rady kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 13:27   



  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 14:21   

brawo brawo brawo

no to pierwsze koty za ploty !!!

wiedzialam ze dasz rade!!


----------------
pozdrawiam
http://nata50.fotosik.pl/

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Sob 21 Lut, 2009 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 15:43   

Chcialabym sie zapytac czym moge obciazyc dzianine ,bo nie mam w zestawie grzebienia do obciazania,i co mam zrobic bo brzeg dolny mimo wszystko wyszedl troche poszarpany?
Pozdrawiam Marlena.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 19:33   

Kazdy sweterek jest rozpczety albo sciagczem albo listewka
wiec mozesz wyciagnac te pierwsza nitke ,wtedy zostana otwarte oczka , naciagniesz je na drut i zrobisz recznie sciagacz lub mozesz rozpoczac prace listewka

-- wysun potrzebna ilosc igiel do pracy ,zrob 30-40 rzedow i oczka poczatkowe zaczep o igly /podwin/

---wysun co 2 igle 1x1 zrob 15 rzedow , dosun wszystkie igly zrob 15 rzedow i podwin listewke , tym sposobem uzykacz poczatek w zabki :Smile


---------------
pozdrawiam
http://nata50.fotosik.pl/

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Nie 22 Lut, 2009 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 20:47   

Dziekuje bardzo ide probowac,zycze milego wieczoru.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009 17:29   



To jest zbliżenie maszyny tak jak Pani prosiła !!

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Pon 23 Lut, 2009 15:45   

Pani Natalio zrywa mi sie wloczka na siatce juz zrobionej.Nie wiem czy przyczyna nie sa dwa kolka przednie i tylnie ,ktore oprocz tego ze sa ze sztywnego wlosia to jeszcze maja nalozona sztywna przezroczysta prawie plastikowa nakladke.Zastanawialam sie czy czasam wlasnie ta nakladka nie tnie mi wloczki,moze by ja usunac .te kolka umieszczone z przodu wozka przesuwaja sie po tych zagietych blaszkachi wysunietych iglach podczas pracy .Zmienialam naprezenie wloczki,rodzaj wloczki i bez efektu.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Pon 23 Lut, 2009 15:54   

Te kolka widac na zdjeciu zamka,znajduja sie w przedniej czesci zamka z lewej i prawej strony i te nakladki rowniez widac tak lekko blyszcza na zdjeciu.I one chyba tna wloczke bo sa dosyc ostre.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 23 Lut, 2009 16:36   

Marlena to szczotki ! ich zadaniem jest zamykanie i otwieranie jezyczkow igiel wiec sa potrzebne , na kawalku dzianiny , ktory widac na zdjeciu jest ok

a te dwa kolka o ktorych piszesz ,podczas pracy dociskaja dzianine by sie nie podnosila podczas dziania , poniewaz maszyna nie ma grzebienia , w zadnym wypadku ich nie odkrecaj
sprawdz do czego sluza 2 preciki z czerwona glowka , moze one zmieniaja pozycje tych kolek ??? nigdy nie pracowalam na Empisalu , mysle jednak ze skoro rwie pierwszy rzad zbyt mocno jest on naprezony , rozowa probka wyszla ok wiec cos musialas inaczej poprzestawiac ze teraz rwie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Marlenabydg 
Milczek


Autor tematu
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Pon 23 Lut, 2009 16:45   

Tez tak mysle ,ze chyba cos poprzestawialam,bo sama sie dziwie dlaczego teraz mi nie wychodzi.Bede dalej probowac ,moze za mocno mam naprezona nitke,a te czerwone male wystajace elementy sprawdze,bo sama zastanawialam sie do czego sluza.o ide dalej kombinowa.Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 36