RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: maranta
Czw 11 Gru, 2008 17:21
CO TERAZ CZYTASZ??
Autor Wiadomość
joana 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Lis 2006
Posty: 694

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 27 Paź, 2021 13:46   

Serie o weterynarzu czytałam. Ostatnio skończyłam czytać wspomnienia Hillary Clinton Tworząc historię. Bardzo ciekawa pozycja. Oraz Carla Montero - "Ogród kobiet" Historia o dwóch pokoleniach kobiet. Akcja rozgrywa się w Barcelonie i Castelupo (Włochy). Kończę czytać coś spokojnego, swojskiego. Seria Uśmiech losu - autorstwa Agnieszki Krawczyk. Zamówione w bibliotece czekają Wiedeńska gra i Szmaragdowa tablica aut. Carla Montero. Większość pozycji mam nagrane na "czytaka" Szkoda tylko, że tak jak "Vichta" nie moge go nosić w kieszeni Smile) Z pozdrowieniami - joana cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 27 Paź, 2021 16:47   

Potrzebuję pomocy, bo straciłam już nadzieję na zdobycie drugiego tomu trylogii napisanej przez Romana Turka. Zaczęłam czytać książkę z bookcrossingu pt. " Moja mama, ja i reszta " i dopiero zorientowałam się, że to jest I tom, a są jeszcze 2. Ostatni idzie do mnie, bo zdobyłam przez allegro, ale 2- gi nie do zdobycia. Tytuł jego to "W służbie Najjaśniejszego Pana". W moim mieście w bibliotekach takiej pozycji nie ma. Przejrzałam portale z ogłoszeniami do sprzedaży i antykwariaty i nic. Może ktoś z Was ma i może sprzedać, to byłabym zainteresowana i zobowiązana. Nie lubię tak zaczynać i nie móc dokończyć czyjejś historii. Zwyczajnie będzie mi brakować tego środka czyli tomu 2.
Sad

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Śro 27 Paź, 2021 16:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
skohen 
Użytkownik b. aktywny
Jola



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 47 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 1104
Skąd: Nakło nad Notecią

Medale: Brak

Wysłany: Śro 27 Paź, 2021 18:51   

Niestety ale nie mam takiej pozycji. Spróbuj tutaj:

https://tezeusz.pl/w-sluzbie-najjasniejszego-pana-roman-turek


https://www.antykwariat-b...szego-pana.html

[ Dodano: Śro 27 Paź, 2021 19:19 ]
Nawet nie wysilam się, żeby napisać, co czytałam, tyle tego było. Swego czasu zaliczałam wszystko autorstwa Margit Sandemo, Victorii Holt /piszącej też pod pseudonimem Philippa Carr/, Barbary Cartland, Rodziewiczówny - taka babska literatura nazywana romansem historycznym. Z autorów bardziej współczesnych - Nora Roberts ze szczególnym akcentem na jej "Więzy krwi". Jednak moje pozycje szczególnie ulubione to "Quo Vadis" i "Dziwne losy Jane Eyre". Wracałam do tych pozycji kilkakrotnie. Mam tez zaliczone "Powieści piastowskie" i "Bolesława Chrobrego" - powieści obrazujące początki Polski. Uwielbiam czytać ale nie przepadam za literaturą współczesną, chociaż taką też nie gardzę.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam serdecznie
___________________
Jola
Ostatnio zmieniony przez skohen Śro 27 Paź, 2021 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 27 Paź, 2021 20:34   

skohen - Te książki prezentowane są już dawno sprzedane. Sprawdzałam wszędzie i dlatego pozostało mi tylko zapytanie może ktoś z Forumowiczów mógłby odstąpić, bo akurat jest w jej posiadaniu.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skohen 
Użytkownik b. aktywny
Jola



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 47 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 1104
Skąd: Nakło nad Notecią

Medale: Brak

Wysłany: Śro 27 Paź, 2021 21:30   

Popytam, jak znajdę to dam znać.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam serdecznie
___________________
Jola
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 13 Lis, 2021 08:44   

Mam tę książkę. Na allegro ktoś wystawił, więc ją kupiłam. Czasem szczęście się do mnie uśmiecha.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skohen 
Użytkownik b. aktywny
Jola



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 47 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 1104
Skąd: Nakło nad Notecią

Medale: Brak

Wysłany: Sob 13 Lis, 2021 12:57   

No to super. Życzę miłej lektury i kończę poszukiwania.

[ Dodano: Sob 13 Lis, 2021 13:18 ]
Zapomniałam o pozycji, do której sięgam zawsze wtedy, gdy mam "doła". Colas Breugnon autor Romain Rolland. Polecam wszystkim, którzy chcą poprawić sobie humor. Naprawdę warto do niej sięgnąć. Pozwolę sobie wstawić opis zaczerpnięty z jednej ze stron internetowych:

"Romain Rolland, laureat Nagrody Nobla, powieść "Colas Breugnon" napisał w hołdzie swej ojczystej Burgundii, ziemi miodem, mlekiem i... winem płynącej, zainspirowany dziejami swego pradziada Boniarda. Colas Breugnon gada, pije i zajada, kocha kobiety, przyrodę, swą pracę stolarza-artysty, zwalcza zarazę, wojuje ze złoczyńcami i możnymi tego świata, zawsze z równym zapałem, soczystym humorem, wierząc w piękno życia i przyjaźń między ludźmi. "Colas Breugnon" to jedna z najbardziej pogodnych i optymistycznych powieści w światowej literaturze. "

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam serdecznie
___________________
Jola
 
 
siebusania 
Gaduła ;)
malutka



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 16 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 29 Maj 2012
Posty: 4151
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 20 Lis, 2021 06:15   

Ale macie fajne propozycje książek. Ja ostanio siedzę w hmm literatura dziecięca. Najmłodsza przynosi co chwilę nową książkę z biblioteki i mamusia czyta.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
malutka
moj blog: http://sznurkiani.blogspot.com/
 
 
skohen 
Użytkownik b. aktywny
Jola



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 47 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 1104
Skąd: Nakło nad Notecią

Medale: Brak

Wysłany: Sob 20 Lis, 2021 13:45   

Ale to miłe przypomnieć sobie dzieciństwo. Ja ostatnio czytałam z wnukiem "Chłopców z placu broni". Przyznaję, że robiłam to z ogromną przyjemnością!

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam serdecznie
___________________
Jola
 
 
joana 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Lis 2006
Posty: 694

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 11 Sty, 2022 23:05   

Obecnie jestem na etapie tzw "babskiej literatury" tak dla odprężenia. Bardzo lubię Katarzynę Michalak, Monikę Szwaje. A ostatnio czytałam "Prawiek i inne czasy" - Olgi Tokarczuk oraz "Podróż na sto stóp" - Richard C. Morais. Był film nakręcony wg tej pozycji, ale nie widziałam. Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku i życzę dużo dobrego humoru, miłości i weny do dziergania.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
katasza 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2006
Posty: 597
Skąd: Małopolska

Medale: Brak

Wysłany: Pią 14 Sty, 2022 10:03   

U mnie ostatnio pozycje stawiające na samorozwój. "Pewność siebie" Mateusza Grzesiaka, a wcześniej pozycje dotyczące programowania i algorytmiki.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Kasia
 
 
siebusania 
Gaduła ;)
malutka



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 16 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 29 Maj 2012
Posty: 4151
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 31 Sty, 2022 22:43   

skohen, niektórych do dziś nie lubię hehe jednak lektury nie każda da się lubić. Teraz czaje się na książki o górach. Uwielbiam tę tematykę.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
malutka
moj blog: http://sznurkiani.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 25