RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
papierowe paski do gwiazdy Froebla
Autor Wiadomość
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 11 Lis, 2014 23:10   papierowe paski do gwiazdy Froebla

Ktos moze wie, czy sa gdzies jeszcze w sprzedazy? Kiedys mozna bylo dostac takie paski w sklepach papierniczych bez problemu. Sprawdzilam allegro i ebay, ale nawet na lekarstwo. Kupilam trimmer do papieru, ale noze odmowily wspolpracy po dwoch godzinach. Wyjdzie zaledwie pare gwiazdek Sad A ciecie nozyczkami mnie nie podnieca Confused A moze macie jakis pomysl na sprawne pociecie papieru? To musza byc paski o szerokosci 1 cm ciete wzdluz arkusza A4. Trimmer razem z przesylka wyniosl mnie 8,5 funta, wiec to zbyt drogi gips jak za kilka gwiazdek oooo nieee
Chodzi o taka gwiazde:


  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
ania_b 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 117 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 1381
Skąd: Gdańsk

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Wto 11 Lis, 2014 23:29   

A może paski do quillingu? Tylko nie wiem, czy są centymetrowej szerokości.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 06:48   

ania_b napisał/a:
A może paski do quillingu? Tylko nie wiem, czy są centymetrowej szerokości.

Dzieki, poczytam na ten temat. Ta szerokosc 1 cm jest optymalna przy formacie A4. Jesli papier jest wiekszy, to musza byc zachowane to prororcje 1x32 (okolo). Jesli pasek bedzie za krotki, to nam go braknie, a jesli za dlugi, to na koniec trzeba bedzie duza czesc obciac. Np. przy szerokosci 2 cm pasek musialby miec dlugosc ok.64 cm, a gwiazdka wyszlaby wielkosci nie 4 cm, tylko 8 cm.Sa w sprzedazy takie jakby papierowe wstazeczki do pakowania prezentow, ale one maja ok. 0,5 cm, wiec gwiazdeczki wychodza malenkie. Inne wstazki sa z satyny, rafii, itp. i nie nadaja sie na gwiazdki.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 07:05   

Takie paski do qillingu w Tarnowie mozna kupić w sklepie dla artystów/hobbystów.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
MagdaSL
Użytkownik aktywny


Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 383

Medale: Brak

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 08:44   

Może spróbujesz zrobić z takiej wstążki papierowej, którą kupisz w pasmanterii.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 09:46   

Właśnie o takiej wstazce pisałam w poprzednim poście. Da się z niej robić, ale gwiazdeczki są maleńkie. Pomysł Ani wydaje mi się najlepszy. Choć muszę wypróbować, czy taki paseczek 1x30 nie będzie za krótki. No i te paski są dostępne na eBayu Smile wiec nie będzie problemu z kupnem. Zaraz po pracy będę próbować Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
zamia 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 47 razy
Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 662

Medale: Brak

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 12:40   

Bardzo zainteresował mnie ten temat, może i ja zrobiłabym takie gwiazdki , chyba robiłam je dawno temu.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
https://picasaweb.google.com/117044395327347912330
 
 
Barbara2006 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Germany

Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 341

Medale: Brak

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 13:41   

Vichta, o ile dobrze zrozumiałam, jesteś teraz za granicą. Nie rozumiem więc Twojego problemu. Sorry.

Takie rzeczy można w Niemczech na przykład bez trudu kupić. Są całe komplety z dokładnym opisem wykonania. Popatrz np. tu http://www.junghanswolle....rie_menue_layer
Albo tu http://www.junghanswolle...._menue_vertikal

Czy może są one w Polsce o wiele tańsze? Przepraszam, że tak bezpośrednio pytam, mam nadzieję, że Cię nie uraziłam. cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Barbara2006 Śro 12 Lis, 2014 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MagdaSL
Użytkownik aktywny


Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 383

Medale: Brak

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 14:08   

Miałam na myśli takie szerokie wstążki nie te 0,5cm. Wiążą z nich kokardy w kwiaciarni i są w sprzedaży w pasmanterii ( mam obecnie chyba 2cm).

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
MagdaSL
Użytkownik aktywny


Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 383

Medale: Brak

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 14:14   

Chodziło mi o takie wstążki

http://modrakcafe.blogspo...a-gwiazdke.html
http://wachlarz.blogspot.com/2010/12/gwiazdki.html

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
zamia 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 47 razy
Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 662

Medale: Brak

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 14:32   

znalazłam takie, tylko nie wiem czy się nadają.
http://www.adamek.wroclaw...1.html?Itemid=0

doczytałam i sklep prowadzi tylko sprzedaż hurtową

ale może w jakiejś kwiaciarni można dostać?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
https://picasaweb.google.com/117044395327347912330
Ostatnio zmieniony przez zamia Śro 12 Lis, 2014 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 18:56   

To moze po kolei Smile

Barbara2006 napisał/a:
Vichta, o ile dobrze zrozumiałam, jesteś teraz za granicą. Nie rozumiem więc Twojego problemu. Sorry.

Wydaje mi sie, ze dosc dokladnie problem wytlumaczylam. Podalas linka do jakich zestawow na bombki z paskow. Nie bardzo mi to pomaga. Nie znam niemieckiego, wiec moze to jest jakas przeszkoda. Widze tam jakas duza gwiazde Froebla za prawie 8 euro. Do tego musialabym doliczyc kilka euro na przesylke i z tego, co Google przetlumaczyl paskow starcza na 36 gwiazdek. No, coz... Chyba wole juz uzyc nozyczek.
Nie wiem, jak wyglada kupno takich rzeczy w Niemczech, ale w Anglii nie jest za bogato. Przynajmniej nie stacjonarnie. Cokolwiek nie chcialabym kupic, to najlepiej jednak na ebayu i to z Azji. Ostatnio guziki do swetra szly do mnie z Chin 3 tygodnie. To co znajdowalam w sklepach i na bazarku, nie warte bylo biletu na busa. Na dodatek zestawy np. po 10 sztuk za 3,5 funta. A mi bylo potrzeba 12. Nawet takiego notesu-bloczka z kwadratowymi karteczkami nie znalazlam normalnego, bo wszystkie byly podklejane wściekły

MagdaSL napisał/a:
Miałam na myśli takie szerokie wstążki nie te 0,5cm. Wiążą z nich kokardy w kwiaciarni i są w sprzedaży w pasmanterii ( mam obecnie chyba 2cm).

Wpisujac ribbon na ebayu wyskakuje mi cala masa organzy, satyny, takiej tasiemki jakby plociennej oraz wlasnie ta waska wstazeczka do kwiatkow. Szerszej nie znalazlam. Wpisalam plastic ribbon i dostalam jakies klamerki, opaski do wlosow i inne tego typu rzeczy. Haslo origami stars strips wysypuje mi takie gwiazdki:

Te paseczki sa za krotkie do gwiazdy Froebla Sad
Do kwiaciarni nawet nie mam po co wchodzic, bo tam albo rosliny ogrodowe, albo jakis mizerny wybor pokojowych (glownie orchidee), a najwiecej gotowych bukietow z zywych kwiatow, nawet w gotowych, tekturowych wazonach gały Doniczki i podstawki tez na ebayu kupowalam, bo te, ktore znalazlam w kwiaciarni porazily mnie cena.
Generalnie zakupy w Anglii sa fajne dla ludzi leniwych i malo wybrednych. Gotowe zestawy na kazda okazje, lacznie z jedzeniem (a moze przede wszystkim) Ale mi rece opadaja, i to dosc czesto. Akurat nie jestem leniwa, za to dosc wybredna nie wiem i staram sie zawsze znalezc to, czego dokladnie szukam.

Podsumowujac... Zdecydowalam sie na paski do quillingu i zamowilam takie zarowiaste. W koncu to na choinke Smile Wystarczy na 43 gwiazdki,a pakiecik kosztuje 3,95 z free przesylka. Cena do przelkniecia. Lepsze to, niz nastepny trimmer za 8,50. Przyjdzie w przyszlym tygodniu, wiec niedlugo podziele sie wrazeniami Smile
Dzieki Wszystkim za podpowiedzi, a do Ani leci punkcik
cmoknięcie cmoknięcie cmoknięcie
http://www.ebay.co.uk/itm...K%3AMEBIDX%3AIT



  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Barbara2006 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Germany

Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 341

Medale: Brak

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 20:12   

@ vichta
Dziękuję Ci za odpowiedź. Mam nadzieję, że moja ciekawość Cię nie uraziła. Bo to właśnie ciekawość skłoniła mnie do tych pytań.
Ja nie znam sytuacji w innych krajach, ale w Niemczech o tej porze ( a nawet już dużo wcześniej) handel jest już nastawiony na artykuły świąteczne.
Nie tylko słodycze i ozdoby na święta zalegają od paru tygodni regały sklepowe, ale także wszelkiego rodzaju materialy do wykonania ozdób świątecznych. Linki, które podałam, miały tylko służyć jako orientacja, co można między innymi w tym zakresie kupić. Oczywiście ceny są tu wysokie, i nikomu z Polski nie polecałabym akurat te rzeczy zamawiać.
Różnego rodzaju wstążki, papier, też do quillingu, a nawet takie zestawy (jak w "moich" linkach) można tutaj kupić w Lidlu, Aldi i innych na codzień odwiedzanych sklepach.
Nie wiedziałam, że w Anglii jest pod tym względem inaczej. Jeszcze raz, sorry, że zadałam tyle ciekawskich pytań.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 12 Lis, 2014 20:46   

cmok
Barbara2006, to niezupelnie jest tak, jak zrozumialas Smile Tu tez jest pelno wszystkiego, ale jak chce kupic cos konkretnego, to d... blada. Chocby te guziki, czy bloczek. Nogi mozna uchodzic. mdleje
A Swieta tez tu widac juz wszedzie. Girlandy, anielskie wlosy, sztuczny snieg, grajace Mikolaje, balwanki, "ho-ho-ho" wycinanki, gwiazdki tez. Nawet w popularnych "funciakach" polki sie uginaja. Ale konia z rzedem temu, kto kupi paski do gwiazdy Froebla. Do quillingu pewnie tak. Ale, jak mam zwiedzic kilka sklepow i przekonac sie, ze sa np. tylko 3 mm szerokosci, albo tylko w kolorze brazowym, to wole juz usiasc z herbatka i przejrzec ebaya Smile Mam dosc lazenia za bloczkiem. oooo nieee
Ja dosc uparcie szukalam paskow do gwiazdek, bo quillingu nie robie, wiec mi tak jakos do glowy nie przyszlo, zeby szukac inaczej. A tu masz, co glowa, to rozum Smile
Na allegro znalazlam tez zestaw paskow 250 sztuk za 15 zl z przesylka (w Polsce). Moj bedzie 175 sztuk za, w przeliczeniu, 20 zl. Roznica niewielka. Szalec nie mam zamiaru. To w koncu "pracowa' choinka Smile
W zeszlym roku zrobilam pare frywolitkowych gwiazdek, w tym roku beda dodatkowo papierowe... Znajac moje kolezanki i tak achom i ochom nie bedzie konca... Wink

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014 20:27   

Oto moje gwiazdki z pasków do quillingu. Jeszcze raz dzięki Wszystkim za pomocne rady love


+3  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 03 Gru, 2014 08:07   

Jak chodziłam do podstawówki to uczyliśmy się robić takie gwiazdki, ale sami cięliśmy paski kolorowego papieru i nikt nas z tego nie wyręczał, a teraz to nawet pasków ciąć nie trzeba. Smile Z czasem to robiłam z takich sztywniejszych wstążek do kwiatów. Czy robiłaś je taką techniką jak na tym kursiku? http://handmadebypstro.bl...848143167285891

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014 08:17   

Nie korzystałam z żadnego kursu. Gwiazdki nauczyłam się robić tak dawno, że nawet nie pamiętam kiedy. W mojej rodzinie wszystkie choinki były nimi obwieszone. W internecie jest masa tutorial na te gwiazdki, wiec każdy może wybrać taki, jaki mu pasuje. Technika wykonania jest jedną. Różnica może polegać jedynie na tym, że jedni obracają gwiazdki robiąc poszczególne zagięcia, inni nie obracają. Ale to szczegół bez znaczenia dla końcowego efektu.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 28