RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania

Znalezionych wyników: 12
RękoDzielni - Forum u Maranty Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [biżuteria] Beaded balls czyli kulki koralikowe
gosia1977

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 130057

PostForum: Biżuteria   Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 21:53   Temat: [biżuteria] Beaded balls czyli kulki koralikowe
znalazłam program na podobe do db-bead, w którym mozna zaprojektować kulke, może któraś z Was może rozjaśnic jego działania Smile http://translate.google.c...24_archive.html

a tu projekty http://forum.ojewelry.net...ic.php?f=2&t=21
  Temat: Potrzebuje pomocy w wyborze maszyny
gosia1977

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 65881

PostForum: Maszyny do szycia    Wysłany: Pon 15 Lis, 2010 16:52   Temat: Potrzebuje pomocy w wyborze maszyny
ciapara napisał/a:
nie moge sie doczytac czy obrzuca cienka dzianine tak jak overlock?
zalezy mi na szyciu dzianiny... ma taka funkcje? i jak w kosztach to wyglada...?



Ja osobiscie do ściegu owerlokowego dokupiłam sobie stopkę za jakieś 13 czy 15zł bez niej nie radziłam sobie ze ściegiem ale jak pisałam wcześniej jestem raczkująca jeśli chodzi o szycie ale wprawnionej w bojach krawcowej pewnie może ona nie być potrzebna Smile
  Temat: Potrzebuje pomocy w wyborze maszyny
gosia1977

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 65881

PostForum: Maszyny do szycia    Wysłany: Pią 12 Lis, 2010 14:54   Temat: Potrzebuje pomocy w wyborze maszyny
Ja niedawno kupiłam Brothera BM-3500 http://www.maszynydoszyci...3500-p-687.html i sie fajnie szyje choć jestem początkująca w tym temacie Smile
  Temat: bluzeczki
gosia1977

Odpowiedzi: 769
Wyświetleń: 373414

PostForum: topy i bluzeczki   Wysłany: Nie 18 Lip, 2010 13:16   Temat: bluzeczki
Jarka napisał/a:
Gosia rewelacyjna jest ta TWOJA BLUZECZKA cool cool radocha radocha cool cool radocha radocha
A proszę uklon podziel się schemacikiem i wskazówkami, jak ją robiłaś, ja też jestem z tych co mam czym oddychać - jeszcze jakie nici i szydełko ?? cmoknięcie


tu jest schemat http://picasaweb.google.p...750468308827906 a tu włuczka https://www.e-dziewiarka....uemart&Itemid=2 szydełko 2

najpierw białe paski, 2 X po 84o. na góre i potem co 21. 8 białych pasków w dół, na rękawy 45o. przód i tył 90o. pod pachami trzeba 2 paski o długości 45o. połaczyć w jeden.
Ja tego wcześniej nie zrobiłam i źle mi wszystko wyszło i musiała poprawiać, mialam za duzo niebieskich elementów z boku i było za szerokie. Białe paski łączy sie juz wg schematu niebieskimi

tu jest pomoc grazyny w tłumaczeniu z rosyjskiego na polski
Grażyna napisał/a:
Gosia

Jest napisane, że potrzebna jest włóczka Yart Art Summer (70% bawełna i 30% wiskoza)-350m/100g, koloru białego 100g i turkusowego 300g. Szydelko nr 2.
Zrobić wykrój na swój rozmiar, Dziergac w jednej cześci wg schematu 1. Białą włóczka nabrac 84 oczka łań., zamknąc w kółeczko dziergac po okregu 4 rzędy. Podczas dziergania ostatniego rzędu zrobić łuczki. Włóczka turkusową zrobic wstawki wg schematu 1. Uwaga! Między każda para łuczkow rozłożyć dwie wstawki , ktore dzierga się oddzielnie i łączyc je między soba i łuczkami w procesie dziergania. Brzeg gotowego wyrobu ozdobić sznurkami frędzli/troczkow.
  Temat: bluzeczki
gosia1977

Odpowiedzi: 769
Wyświetleń: 373414

PostForum: topy i bluzeczki   Wysłany: Pią 16 Lip, 2010 19:53   Temat: bluzeczki
Madzia, avante, Paillette, Dziękuje bardzo za uznanie Smile

Paillette, osobiście to raczej wolałabym jak ta Pani obok mnie nie mieć "czym" oddychać Wink wbrew pozorom to wcale nie taka radość Wink
  Temat: bluzeczki
gosia1977

Odpowiedzi: 769
Wyświetleń: 373414

PostForum: topy i bluzeczki   Wysłany: Pią 16 Lip, 2010 17:29   Temat: bluzeczki
prułam i prułam aż w końcu skumałam schemat i wyszło mi coś podobnego do oryginału Wink więc i ja się pochwalę nad trudem swej pracy Wink
http://picasaweb.google.p...525870687345090
  Temat: z języka rosyjskiego na polski
gosia1977

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 214453

PostForum: Szydełko   Wysłany: Nie 27 Cze, 2010 15:05   Temat: z języka rosyjskiego na polski
Grażyna napisał/a:
Gosia

Jest napisane, że potrzebna jest włóczka Yart Art Summer (70% bawełna i 30% wiskoza)-350m/100g, koloru białego 100g i turkusowego 300g. Szydelko nr 2.
Zrobić wykrój na swój rozmiar, Dziergac w jednej cześci wg schematu 1. Białą włóczka nabrac 84 oczka łań., zamknąc w kółeczko dziergac po okregu 4 rzędy. Podczas dziergania ostatniego rzędu zrobić łuczki. Włóczka turkusową zrobic wstawki wg schematu 1. Uwaga! Między każda para łuczkow rozłożyć dwie wstawki , ktore dzierga się oddzielnie i łączyc je między soba i łuczkami w procesie dziergania. Brzeg gotowego wyrobu ozdobić sznurkami frędzli/troczkow.


Serdecznie dziękuję za pomoc Smile
  Temat: z języka rosyjskiego na polski
gosia1977

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 214453

PostForum: Szydełko   Wysłany: Sob 26 Cze, 2010 16:21   Temat: z języka rosyjskiego na polski
Poproszę o przetłumaczenie na polski
http://picasaweb.google.p...085674758414194
to powinien być dalszy opis tego http://picasaweb.google.p...750468308827906 7,8
  Temat: CENY WYROBÓW SZYDEŁKOWYCH
gosia1977

Odpowiedzi: 1680
Wyświetleń: 650070

PostForum: Pogaduszki szydełkowe   Wysłany: Czw 08 Paź, 2009 05:24   Temat: CENY WYROBÓW SZYDEŁKOWYCH
uf dzięki Asia Smile uspokoiłas moje sumienie Smile
  Temat: CENY WYROBÓW SZYDEŁKOWYCH
gosia1977

Odpowiedzi: 1680
Wyświetleń: 650070

PostForum: Pogaduszki szydełkowe   Wysłany: Śro 07 Paź, 2009 20:44   Temat: CENY WYROBÓW SZYDEŁKOWYCH
Robię bolerko na zamówienie; czarno srebrna hemera http://picasaweb.google.p...923477074423650 ... zuzyłam juz 20 dkg a jeszcze 10 spewnościa zejdzie ... pomóżcie w ustaleniu ceny za pracę ... razem z nićmi myslałam o cenie 250 zł ale nie wiem czy nie za dużo?
  Temat: CENY WYROBÓW SZYDEŁKOWYCH
gosia1977

Odpowiedzi: 1680
Wyświetleń: 650070

PostForum: Pogaduszki szydełkowe   Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009 05:28   Temat: CENY WYROBÓW SZYDEŁKOWYCH
dziewczyny powiedzcie za ile mozna sprzedać takie ciuszki?:
http://www.fotosik.pl/pok...ad68c04d6e.html
http://www.fotosik.pl/pok...10a90048fd.html
  Temat: bolerko
gosia1977

Odpowiedzi: 452
Wyświetleń: 273523

PostForum: bolerka, sweterki i inne wdzianka   Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 13:59   Temat: bolerko
moje też ukończone Smile ze snehurki
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11