RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania

Znaleziono 1 wynik
RękoDzielni - Forum u Maranty Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Małe sprostowanie- New Age
89kk

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 12628

PostForum: Wiara   Wysłany: Sob 22 Kwi, 2006 10:48   Temat: Małe sprostowanie- New Age
Chciałam zauważyć, że w prezentacji o New Age w dziale 'coś dla ducha' została podana pewna nieprawdziwa informacja dotycząca Aleistera Crowley'a. Mianowicie można się dowiedzieć, że ' Za ojca satanizmu uważa się Crowley'a, który pod wływem iluminacji , objawienia ogłosił, że w 1904r. narodził się szatan." "Crowley samego siebie uważał antychrystem" "Własnego syna złożył w ofierze szatanowi". Być może niektóre fakty zostały źle zinterpretowane i stąd te nieporozumienia. Chcem tu odrazu sprostować te informacje: Crowley nie miał nic wspólnego z kultem Szatana, gdyż traktował go jako część wierzeń chrześcijańskich, które całkowicie odrzucał. (tu polecam zapoznać się z biografią Crowley'a i unikać stron typu: Racjonalista). Informacja 'Crowley samego siebie uważał antychrystem' domyślam się, że była nieporozumieniem. Otóż Crowley zmienił swoje 'imię magiczne' na 'Mistrz Bestia' (ang. "Master Therion"), uważając się za Bestię z Apokalipsy Św. Jana. Bestia była dla niego symbolem kresu dawnego, chrześcijańskiego ładu świata, a pojawienia się nowego symbolizowanego przez Horusa (a później Maat). Natomiast informacje o tym, że rzekomo 'Własnego syna złożył w ofierze szatanowi' pozostawie bez komentarza, ponieważ jest nieprawdziwa, zmyślona i nie mam w ogóle pojęcia skąd została zaczerpnięta…
Pozdrawiam:)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15