RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Chce kupic maszynę simac dx 4000
Autor Wiadomość
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 10 Lis, 2015 17:19   

ja myślę że tak , lub zle obciążyłaś i podnosi jedna stronę naplatając nitkę niewłaściwie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
DanaB 
Milczek
DanaB


Kraj:
Poland

Dołączyła: 27 Lis 2016
Posty: 5

Medale: Brak

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017 16:03   

mrober, Hej mam tą samą maszynę simac 4000 dx , niestety ciężko mi ją ogarnąć , bo nie mam instrukcji, widziałam że wrzucałaś pojedyncze zdjęcia z instrukcji, czy mogłabyś mi pomóc , i na meila podesłać instrukcję . Danka

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
DanaB
 
 
anialub 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 10 Sty 2022
Posty: 8

Medale: Brak

Wysłany: Pon 10 Sty, 2022 19:14   

mrober, Dzień dobry
Proszę o pomoc przy maszynie Simac DX 4000 .Czytam i czytam , i widzę żę Pani miała na początku taki sam problem jak ja . Ja dodam jeszcze , że nigdy nie miałam doczynienia z maszynami dziewiarskimi . Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady , instrukcje i nauki .Mogę uśmiechnąć sie za skanami instrukcji obsługi ? Prosze dac mi znać czy już Oani opanowała tą maszyne .Pozdrawiam
kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 10 Sty, 2022 21:16   

anialub - to jest post sprzed 7 lat. Wątpię czy ktoś się odezwie jeszcze do Ciebie w tym temacie. Większość forumowiczek przeniosła się do Facebooka i raczej tam je znajdziesz.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Pon 10 Sty, 2022 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anialub 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 10 Sty 2022
Posty: 8

Medale: Brak

Wysłany: Wto 11 Sty, 2022 09:49   

Wiem ,wiem .Bardzo ciężko jest znaleźć informacje o simac dx 4000 . Znalazłam jedynie to forum i miałam nadzieję , że ktoś się odezwie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 11 Sty, 2022 15:37   

Tu link do działającego jeszcze forum Wizaż. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233332&page=3 Na tych stronach przewija się wątek o maszynach dziewiarskich i coś ktoś wspomina o tym typie co Twoja. Przejrzyj go, może zaloguj się do Wizaża i coś tam się dowiesz. Zawsze też możesz próbować pisać na priv bezpośrednio do do danej osoby. Nie zawsze, ale czasem ktoś się odezwie.
Tu jest filmik na yotube, gdzie krok po kroku ktoś pokazuje na innej maszynie, ale to też może być wskazówką dla Ciebie. https://www.youtube.com/watch?v=eHWSntyUHXY
Po prawej stronie są też inne filmiki na temat dziewiarstwa maszynowego. Widziałam, że ktoś ogłasza się na olx bodajże, albo innym portalu, że ma do sprzedania taka maszynę. Można spróbować zagadać do takiej osoby bo może się na tym zna i podpowie jak problem rozwiązać. Próbuj.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Wto 11 Sty, 2022 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emmis 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 15 Sty 2022
Posty: 2

Medale: Brak

Wysłany: Sob 15 Sty, 2022 21:21   

Dzień dobry/dobry wieczór Smile

Drogie Panie, odgrzewam stary temat gorącą prośbą. Stałam się dziś posiadaczką maszyny simac 4000, jednak bez instrukcji obsługi, a widzę, że pani mrober takową posiada. Czy mogłabym prosić o zdjęcia/skany?? Smile Z gory dziękuję.

[ Dodano: Sob 15 Sty, 2022 21:53 ]
O kurcze, dopiero teraz przeczytałam drugą stronę wątku... ;D no nic, to w takim razie lecę szukać dalej, bo problem mam taki sam jak anialub.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 15 Sty, 2022 22:50   

emmis i anialub - na tej stronie mrober stawia pierwsze kroki na tej maszynie i Natalia pomaga jej zobaczcie na tę stronę: http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=12967
Natalia podawała adres e-mailowy do osoby, która mogła udostępnić instrukcję obsługi po polsku. Było to wiele lat temu, ale może ktoś się odezwie i coś poradzi. l.pelczynska@op.pl
Napisz też do mrober, bo ona miała taką instrukcję. Może się odezwie. nie trać nadziei.
Tutaj jeszcze wyrosnieta11 ma instrukcję piszcie też do niej na priv zawsze jest szansa, że się odezwie, a jako że może już nabyła doświadczenia na tej maszynie, to coś podpowie: http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=10722
Próbujcie pisać do Natalii, albo szukajcie jej na Facebooku.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Sob 15 Sty, 2022 23:04, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
emmis 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 15 Sty 2022
Posty: 2

Medale: Brak

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 10:18   

Dzięki śliczne za pomoc Smile w zasadzie to sporo można wywnioskować po analogiach do innych maszyn, ale pozostają takie szczegóły jak montaż naciągu do nici na przykład Wink i właśnie tu instrukcja by się przydała. Ta konkretna maszyna u nas w polsce w drugim obiegu się czasem pojawia, ale przedziwny jest brak instrukcji, która wydaje się być białym krukiem ;P na youtube można znaleźć filmiki do simaca 2000, ale to jednopłytówka, więc działa trochę inaczej. No i kolejna ciekawostka - jest to maszyna produkcji indyjskiej (jakby to komus coś pomogło).
Idąc za twoją radą porozsyłam maile, zobaczę, może się ktoś odezwie. Jak się coś dowiem to też tu napiszę, gdyby się jeszcze raz znalazł ktoś poszukujący Wink

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2022 10:48 ]
Wici wysłane, teraz czekamy Wink

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
anialub 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 10 Sty 2022
Posty: 8

Medale: Brak

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 13:03   

emmis, japoneczka01, o jak się cieszę żę jeszcze ktoś oprócz mnie raczkuje z simac dx4000. Ja niestety narazie nie mam żadnej odpowiedzi . Jeśli bedziecie w posiadaniu jakichkolwiek info .bardzo , bardzo proszę .Będę wdzięczna.
Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 17 Sty, 2022 15:13   

Dopiero dziś zauważyłam, że mrober i Natalia podają jeszcze nr gg. Chociaż pisałyście już do nich to próbujcie jeszcze napisać na gg. Nie wiem skąd jesteście, ale mrober to nawet jeździła do Natalii na lekcje (obydwie są ze Śląska).
Tu milapelcz prosiła o instrukcję bo ktoś ją oszukał obiecując instrukcję przy sprzedaży. Trzeba też do niej napisać, bo może zdobyła instrukcję i jest w stanie pomóc, a nawet po tak długim czasie nabrała wprawy w obsłudze: http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=13372
Na tej stronie http://maranciaki.pl/foru...p=574019#574019 wyrosnieta11 też borykała się z tą maszyną, więc piszcie też do niej jak jej poszło i czy może pomóc. a wyrosnieta11podaje jeszcze nr gg. Na tej stronie forumowiczka (nie patrzcie na wiek oferuje udostępnienie instrukcji beti380b link http://maranciaki.pl/foru...r=asc&start=250
Istnieje jeszcze forum Wizaż i jest tam temat instrukcji do obsługi różnych maszyn a raczej próśb o takie. Doczytałam tam, że forumowiczka prosi o instrukcję do Waszej maszyny i podaje adres może ktoś ją poratował, to też piszcie anka6_91@tlen.pl
Tu jest link do archiwum Alle i chyba ktoś nie sprzedał jej a więc można napisać http://archiwumalle.pl/ma...4709585638.html

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Pon 17 Sty, 2022 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anialub 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 10 Sty 2022
Posty: 8

Medale: Brak

Wysłany: Pon 17 Sty, 2022 16:10   

japoneczka01, dziękuje za zaangażowanie .Wszędzie napisałam , niestety narazie bez odzewy .Nie umie skontaktować się z tą osobą co sprzedawała na all instrukcje . Ja jestem z Kolbuszowej . Nadal walczę z Simac ale chyba się poddam .Jestem laikiem , nigdy nie miałam doczynienia z maszyną dziewiarską .Naoglądałam się filmików na yt i wydawało się to banalnie proste - niestety nie jest takie Sad

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 18 Sty, 2022 06:32   

anialub poszukałaś te osoby na face booku?
Poczekaj jeszcze troszkę. Ostatnio z innym problemem pisałam do kogoś kto15 lat temu 1 raz odezwał się na forum i po 2 tygodniach otrzymałam odpowiedź. Dawniej jak nie było Facebooka to komunikacja była bardzo szybka, a teraz to sama widzisz. Napisz jeszcze do maranty. Ona tworzyła to forum i nadal stara się je moderować i usuwać usterki. Ona działa równolegle na Facebooku i jak poprosisz o kontakty na Facebooka do osób związanych z dziewiarstwem maszynowym to na pewno pomoże do nich dotrzeć.
Nie poddawaj się. Czy strona gdzie Natalia prowadzi mrober krok po kroku i załącza zdjęcia maszyny nic Ci nie pomogły?
Widziałam, że na Wizażu pisałaś o pomoc, ale tak ogólnie jakby do wszystkich spróbuj napisać poprzez Wizaż na priv też do mrober, może akurat odpowie.
Nie poddawaj się tak łatwo. Daj znać jak maranta się odezwie.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
anialub 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 10 Sty 2022
Posty: 8

Medale: Brak

Wysłany: Wto 18 Sty, 2022 19:05   

japoneczka01, witaj , piszę ogólne zapytanie i do każdej osoby wysyłam pw lub maile .Do mrober też staram się jakoś dotrzeć , ale bez skutku. Na fb nie udało mi się jej odnaleźć . Promyk nadziei pojawił się , znalazłam na marketplace na fb ofertę sprzedaży Simac dx 4000 , zapytałam sprzedającego czy posiada instrukcję , zaoferowałam chęć zapłaty za skany - niestety tu też bez odzewu, Pan odczytał , ale już nieodpowiedział .Pewnie liczył że to kupiec maszyny . Nie pddaje się , choć nie ukrywam zapał i miłość do tej maszyny z dnia na dzień maleje .Teraz jestem na etapie czyszczenia jej , bo jest cała oblepiona .Trzymaj kciuki Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 18 Sty, 2022 22:30   

anialub - upieram się nadal o napisanie do maranty, tu masz jej adres e-mailowy maranta1@o2.pl nie zapomnij napisać o sobie, że jesteś z forum
gg nr 4385295
Próbuj na wszystkich frontach.
Na olx ktoś chce sprzedać dwupłytową simac zadzwoń może dogadasz się o instrukcję https://www.olx.pl/d/ofer...html#231adc5271
Jeżeli instrukcja jest po czesku to bierz, bo czeski podobny do polskiego i może znajdzie się ktoś kto będzie tłumaczył.
Przypomniałam sobie, że parę lat temu byłam w antykwariacie i pół półki było zawalone instrukcjami do maszyn dziewiarskich różnych. Zajrzyj do antykwariatu.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Wto 18 Sty, 2022 23:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
anialub 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 10 Sty 2022
Posty: 8

Medale: Brak

Wysłany: Pią 21 Sty, 2022 09:07   

japoneczka01, , witam Ciebie Smile . U mnie bez zmian .Maszyna wyczyszczona , naoliwiona , po pierwszych próbach - niestety kiepsko. Ma "wózku " jest 5 dźwigni które należy odpowiednio ustawić .Nie dam rady , kiepsko .Czekam nadal na odpowiedzi . P.S .jedna Pani mi odpisałą , żę niestety ale już dawno sprzedała Simaca wraz z instrukcją . Czekam , działam i nadal liczę na pomoc .Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 21 Sty, 2022 18:14   

Jest jeszcze inna możliwość. Trzeba poszukać serwisu naprawczego maszyn do szycia i dziewiarskich. Technicy, którzy zajmują się naprawami mogą mieć instrukcje, albo pewnie za jakąś opłatą zgodziliby się udzielić wskazówek. Często w sklepach gdzie sprzedają maszyny do szycia lub części zamienne typu AGD mogą wiedzieć gdzie szukać kogoś takiego. W zakładach szwalniczych też muszą mieć kontakt z kimś kto naprawia maszyny i tak po nitce do kłębka. Widziałam na internecie, że niektóre zakłady wyprzedają maszyny dziewiarskie przemysłowe i jakbyś spróbowała napisać gdzie można znaleźć technika, który był serwisantem tych maszyn.
Na forum Wizaż ktoś pytał w roku 2015 o instrukcję do Twojej maszyny i podał adres meilowy. Napisz może zapytanie czy ktoś tę instrukcję udostępnił anka6_91@tlen.pl

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Pią 21 Sty, 2022 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anialub 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 10 Sty 2022
Posty: 8

Medale: Brak

Wysłany: Pią 21 Sty, 2022 20:38   

, japoneczka01, napisałam maila . Od poniedziałku wezmę się za obdzwanianie . Może się uda .Choć przygnębia mnie już ta sytuacja .

[ Dodano: Sob 22 Sty, 2022 16:52 ]
japoneczka01, już mam Smile Radość przeogromna Smile nadal chętnie wysłucham podpowiedzi , instrukcji i lekcji jeśli chodzi o Simac .Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 30 Sty, 2022 19:55 ]
japoneczka01, cześć , mam pytanie .Przeszukuje forum nt. maszyny Dopleta , i żaden link do instrukcji nie działa .Co może być tego przyczyną ?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 35