RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Grażyna
Pią 23 Mar, 2007 14:36
Robótkujące postacie z książek :)
Autor Wiadomość
maruda 
Milczek



Kraj:
Poland

Wiek: 36
Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa/Olsztyn

Medale: Brak

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 00:06   

Mi się ostatnio obiło o uszy, że ponoć i nasz bokser Adamek dzierga po walkach... No ale niestety nie znalazłam nigdzie bliższych informacji na ten temat.... :/ Ale czego jestem pewna to tego, że Guzowska wydziergiwuje sobie np. spódnice i sukienki

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
mój raczkujący blog:
http://pomiedzy-szydelkiem-a.blog.onet.pl/
 
 
 
kajkosz
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 4

Medale: Brak

Wysłany: Nie 13 Lut, 2011 20:06   

jakiś czas temu przeczytałam (i pokochałam) "Dożywocie" Marty Kisiel. Dawno nie trafiła mi się tak ciepła i radosna lektura. Jednym z bohaterów by panicz Szczęsny, a właściwie jego widmo, werteryczny romantyk, rozmiłowany w robótkach ręcznych Smile Polecam!

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
moje początki damadlubie.blogspot.com
 
 
maruda 
Milczek



Kraj:
Poland

Wiek: 36
Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa/Olsztyn

Medale: Brak

Wysłany: Pon 14 Lut, 2011 21:18   

przepraszam szacowne Panie, że troszkę odbiegnę od tematu... bo jest o książkach a ja chciałam wstawić Wam zdjęcie z mojego ulubionego serialu... tyle razy go oglądałam jak leciał w telewizji... i dopiero teraz wyłapałam, że główny bohater dzierga na drutach!! Oto on (na razie zwija włóczkę):



  plus minus  Kto ocenił?
_________________
mój raczkujący blog:
http://pomiedzy-szydelkiem-a.blog.onet.pl/
 
 
 
coccinella25 
Milczek
coccinella25


Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Częstochowa

Medale: Brak

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011 22:37   Robótkujące postacie z książek :)

Róża, główna bohaterka "Cudzoziemki" M. Kuncewiczowej robi na drutach, szydełkuje i haftuje.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
"Nie ma spotkań przypadkowych" (ks. J.Twardowski)
 
 
szajajaba 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 126
Skąd: Zagłębie

Medale: Brak

Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 13:52   

Piątkowy klub robótek ręcznych - obie części, każda bohaterka robi na drutach Smile

A ja w ramach propagowania w pracy zaraziłam 5 koleżanek wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam na bloga:
www.szajajaba.blogspot.com
 
 
mala100gosia 
Użytkownik b. aktywny
Szperacz



Kraj:
Poland

Pomogła: 78 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sie 2007
Posty: 2682
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 15:12   

szajajaba napisał/a:
Piątkowy klub robótek ręcznych - obie części, każda bohaterka robi na drutach Smile

A ja w ramach propagowania w pracy zaraziłam 5 koleżanek wesoło mi


jest 2 częśc ? musze poszukac Very Happy

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://pinterest.com/mala100gosia/ - moje prace

http://maranciaki.pl/foru...p=457568#457568 - dostęp do albumów na picasie

Szydełkowa historia - http://mala100gosia.blogs...ydekowania.html
 
 
 
gabi12 
Użytkownik aktywny
cogito ergo sum



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 13 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Gru 2007
Posty: 595
Skąd: Kamienica

Medale: Brak

Wysłany: Pon 25 Lip, 2011 17:37   

Druga część ma tytuł "Drugi ścieg". Jeszcze nie czytałam , ale ją szukam i mam zamiar przeczytać.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
MÓJ BLOG
MÓJ ALBUM
 
 
 
rusalka1 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączyła: 16 Lip 2010
Posty: 19

Medale: Brak

Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 23:43   

KOCHANE JESZCZE NIE SKOŃCZYŁAM ALE JUŻ WSZYSTKIM POLECAM PRZECZYTANIE "POEMATU BOGA CZŁOWIEKA" VALTORTY - TOMÓW JEST SPORO ALE TA ROZSZERZONA WERSJA POKAZUJE ZE JEZUS ŻYJE Smile http://www.duchprawdy.com/poemat.htm
JUŻ NA SAMYM POCZĄTKU ZOBACZCIE JAK ŚW. ANNA, BABCIA JEZUSA TKA:
"...Widzę wnętrze domu. Niewiasta w starszym wieku siedzi przy krosnach. Jej włosy, pewnie niegdyś czarne, teraz są szpakowate. Twarz, choć jeszcze bez zmarszczek, pełna jest stateczności, która przychodzi z wiekiem. Wygląda na lat pięćdziesiąt lub najwyżej – pięćdziesiąt pięć. Nie więcej.

Widzę tę niewiastę jak tka. Całą izbę oświetla światło dnia, wnikające przez drzwi otwarte na rozległy warzywnik. Domyślam się, że jest to mała, wiejska posiadłość, bo za ogrodem są niewielkie pagórki o zielonych stokach. Niewiasta jest piękna. Ma rysy typowe dla hebrajskich kobiet. Oczy ma czarne i głębokie. Nie wiem, dlaczego przypominają mi oczy Chrzciciela. Spojrzenie ma pełne godności jak u królowej, ale i pełne słodyczy. Jest w nich orli błysk przesłonięty błękitem. Są łagodne, lekko zamglone smutkiem, jakby myślała o utraconych nadziejach. Cerę ma raczej śniadą, ale nie mocno. Usta są dość szerokie, wyraźnie zarysowane, pewne w ruchu surowym, ale nie twardym. Nos ma długi, u nasady lekko garbaty, orli, dobrze pasujący do oczu. Jest postawna, ale nie tęga. Widzę ją siedzącą, ale można się domyślić, że jest wysoka i dobrze zbudowana. Zajmuje się tkaniem jakiejś zasłony czy też narzuty. Wielobarwne czółenka szybko przechodzą przez ciemnobrązowy wątek. W części już utkanej widać falistą grecką przeplatankę i rozetki, gdzie zieleń, żółć, czerwień i błękit z odcieniem miedzi, przeplatają się, stapiając w tęczową mozaikę. Niewiasta ma szatę skromną i ciemną. Jej czerwony fiolet zdaje się odbijać mrok jakichś myśli..."

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez rusalka1 Pią 13 Sty, 2012 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rusalka1 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączyła: 16 Lip 2010
Posty: 19

Medale: Brak

Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 22:34   

Jeszcze jeden fragment z "Poematu Boga-Człowieka" Valtorty.
Dziewczyny przy tym się nie płacze tylko RYCZY , zajrzyjcie tam proszę!

Wzruszona Maryja oczekując na św.Józefa ubrana w suknie ślubną i welon rozmawia z Elżbietą przyszłą mamą Jana Chrzciciela:

Elżbieta mówi:

«Maryjo, Twoja matka jest tu, choć [wydaje się, że jej] nie ma. Jej duch raduje się blisko Twojego ducha. Spójrz, rzeczy, które masz na Sobie, przekazują Ci jej pieszczoty. Znajdziesz w nich jeszcze smak jej pocałunków. W dniu, w którym przybyłaś do Świątyni, powiedziała mi: “Przygotowałam dla Niej wszystko, nawet ślubną wyprawę. Chcę być przy Niej zawsze obecna przez utkany len, a w dniu weselnej radości – przez wykonane dla panny młodej suknie”. Chyba nie wiesz, że w ostatnich dniach, kiedy byłam przy niej, każdego wieczora pragnęła pieścić Twoje pierwsze sukienki i te, które nosisz teraz. Mówiła: “Czuję jaśminową woń mojej Maleńkiej i pragnę, by Ona też czuła w nich pocałunki Swojej mamy.” Ileż pocałunków złożyła na welonie, który teraz osłania Ci czoło. Więcej tu pocałunków niż nitek!... A gdy będziesz używała płótna, które Ci utkała, pamiętaj, że bardziej jest utkane z miłości Twojej matki niż z przędzy. A te naszyjniki... W najcięższej godzinie ocalił je Twój ojciec dla Ciebie, abyś była dziś piękna, jak przystało księżniczce z rodu Dawida. Raduj się, Maryjo, nie jesteś sierotą. Twoi [rodzice] są z Tobą. Masz też małżonka, który będzie Ci ojcem i matką – taki jest doskonały.»

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20