RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Natalia
Sob 04 Lut, 2012 17:23
POMOCNA DŁON
Autor Wiadomość
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 22:38   POMOCNA DŁON

w razie problemow prosze tu kierowac pytania i watpliwosci , napewno wspolnie cos zaradzimy cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
JANE 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączyła: 04 Lut 2006
Posty: 3
Skąd: BIAŁYSTOK

Medale: Brak

Wysłany: Wto 04 Gru, 2007 08:30   

pozwoliłam sobie tu napisac aby skorzystac z Pani znajomosci tematu
-od dwóch dni jestem posiadaczką Brother KH-840, mam instrukcje po polsku,zrobiłam juz próbki ściegiem gładkim,ale mam pytania
-użyłam włóczki (na druty 2-2,5) a pokretło regulacjii musiałm nastawic na 10 a i tak raczej ścisło wyszlo-co robię nie tak? i co z grubszymi włóczkami?
-chciałam wypróbowac ażury i okazalo się ze brakuje szpilki i zatrzasków do kart -do łaczenia ich-czy można je zastąpi czymś ''domowym'' , czy gdzieś je dokupie i czy nie da się po prostu pilnowac rzedów?
-i kolejna sprawa-mimo że mam opis-kolejnośc użycia oprawy przy azurach-najpierw oprawa zamkowa -prawa,-w lewo i powrót, potem druga-rozdzielajaca -w prawo i powrot?-czy dobrze rozumiem czy jednak te strzalki na kartach są wskazówką która kiedy ma sie przesuwac

-będę niewiarygodnie szczęśliwa jeśli mi Pani nie odmówi pomocy, jest to moja trzecia maszyna i mam nadzieje ze ostatnia-veritasa nie rozgryzłam a do czynienia miałam tylko z MODĄ
-Z GÓRY DZIEKUJE za jakakolwiek pomoc
JOANNA

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 04 Gru, 2007 09:25   

Witam

---- pokretlo regulacji nastawine na 10 i dzianina scisla to znak ze wloczka jest za gruba niestety, prawdopodobnie maszyna ma uiglenie 6 i jest do cieniutkiej wloczki / uiglenie : ilosc igiel przypadajaca na 1 cal angielski okolo 2.5 cm/

przy kupnie maszyny nalezy zwrocic uwage na uiglenie ,to wazne !! grubej wloczki niestety Pani na niej nie zrobi musiala by miec uiglenie max 4.5 i mniejsze Brothery maja rozne uiglenia , polecam przedze przemyslowa lub Peonie ona jest stosunkowo cienka


co do azurow :brak szpilki to nie az taki problm jednak dla poczatkujacego dziewiarza stanowi utrudnienie bo niestety trzeba pilnowac rzedow , niech Pani popyta ludzi ktorzy pracuja na tych maszynach moze maja zapasowe lub jesli nie umie Pani narazie pilnowac wzoru starc sie robic tak azurek by wzor wkompnowac na dlugosc karty az nabierze Pani wprawy

tu tez kupujac maszyne trzeba zawracac uwage na to czy jest ona kompletna takich sklepow juz raczej nie ma i sa problemy z czesciami

co do azurow z tego co ja sie znam nalezy rozpoczac prace i wlaczajac karte do pracy najpierw przejechac wozkiem do azurow w prawo-lewo -powrot /bo tenze wozek znajduje sie po lewej stronie maszyny!/ a nastepnie wozkiem glownym zarobic dziurki /piszac tak jak nabardziej obrazowo w lewo-prawo, karta przeskoczyla 1

nastepnie znowu wozkiem do azurow /karta robi przeskok/ i znowu zarabiamy wozkiem glownym z nitka

czy to jest jasne ?


zawsze staram sie doradzac osobom kupujacym maszyny by jednak kupowaly nowe!!!!!maszyny lub zabraly ze soba kogos kto sie zna , wiele jest maszyn po warsztatach a co za tym idzie wyrobinych i niekompletnych ,a to czasem duzy problem , zaplaca duze pieniadze za maszyne na ktorej juz ktos zarobil jednak nabywca moze miec z taka maszyna duze problemy

mam nadzieje ze w Pani przypadku tak nie jest i da sobie Pani z nia rade powodzenia jesli cos jeszcze bedzie niejasne przosze pytac

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Wto 04 Gru, 2007 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
JANE 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączyła: 04 Lut 2006
Posty: 3
Skąd: BIAŁYSTOK

Medale: Brak

Wysłany: Wto 04 Gru, 2007 09:58   

bardzo dziękuję za Pani podowiedzi, czyli dobrze myslałam ale potrzebowałam potwierdzenia fachowca, spróbuje sobie z tymi brakami poradzic

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
www.pwjoanna.com
firma@pwjoanna.com
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 04 Gru, 2007 10:27   

ciesze sie ze na cos sie przydalam wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Roraima 
Milczek


Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 2

Medale: Brak

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008 18:46   Obrusiki, serwetki?

Witam serdecznie wszystkich, bye bye
Ja to bardziej taka szydełkowa jestem, choć zdecydowanie do Waszego poziomu mi duuuuzo brakuje. Bardzo jednak zainteresowała mnie tematyka forum i prezentowane tu wzornictwo. Chciałabym się jednak zapytać: czy da sie na jakiejś maszynie wykonać domowe ozdoby w stylu firaneczek, kap, serwetek, obrusów, ozdobnych koronek. Coś mi się zdaje, ze jak takie cudo istnieje, to się na takie coś skuszę Wink
Z góry dziękuję za radę i pozdrawiam gorąco.
Z wyrazami podziwu
Roraima

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008 20:08   

hmmmmm
sa rozne typy maszyn
z cala pewnoscia sa maszyny dziewiarskie ktore posiadaja progamatory i komputery i mozna na nich wykonywac wzory azurowe a wrecz nie raz koronkowe , sa maszyny hafciarki , sa maszyny do filcowania

tudno mi powiedziec co chcesz robic , jesli ma to byc zakup tylko dla siebie to raczej polecam szydelko wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Roraima 
Milczek


Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 2

Medale: Brak

Wysłany: Pon 15 Gru, 2008 13:36   

Dziękuję ogromnie za szybką odpowiedź,
Próbowałam już w sobotę wysłać tego posta, ale widać coś mi nie wyszło Sad
Jeśli chodzi o to co chcę zrobić to:
-mam po pradziadkach wieeelki stół i całkiem sporą ławę i marzą mi sie piękne, zwisające obrusy w tym samym stylu. Stoły są o nietypowych wymiarach więc kupić takie cudo trudno (już nie mówię o kosztach).
-kiedyś zrobiłam dla przyjaciółki zasłonkę kuchenną. Wiem, że moja Mama też o takiej marzy (tamtą robiłam kilka miesięcy Sad)
-Zaprojektowałam kiedyś kapę dla Mamy na podwójne łóżko, chciałabym ją wykonać
-Kiedyś wyprodukowałam kilka takich obrusików-bieżniczków z siermiężnego płótna zdobionego białą koronką i mareżkami (merezkami), wszystkie mi przyjaciele wyszabrowali, chętni są nadal, a ja chciałabym też u siebie mieć takowe.
poza tym czasem robiłam jakieś serweteczki, obrusiki okazjonalne i kilka nie obdarowanych osób wciąż oczekuje Razz
A ja czasu mam teraz mało, bo jestem młoda mamą. Uwielbiam robić bliskim takie małe prezenciki, ale zrealizowanie moich planów zajęłoby mi najbliższe ćwierćwiecze.
Kiedy poczytałam sobie trochę na ttym forum o maszynkach wpadłam na pomysł, że może udałoby sie coś takiego zrealizować mechanicznie. Poszperałam trochę po internecie, ale nie mam bladego pojęcia gdzie szukać takiego ustrojstwa. Wiem, że używane maszyny dziewiarskie można dostać już za kilkaset złotych, ale zazwyczaj sprzedawcy operują językiem, z którego ja nic nie rozumiem (chodzi mi o opis maszyn). Więc nawet nie wiem jak szukać. Najbardziej zależałoby mi na czymś co pomogłoby mi robić prace koronkowe o dużej powierzchni (kapa, obrus). Szydełkiem nie dam rady zrobić kilka tego typu prac choćby i przez rok.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i przede wszystkim poszukuję odpowiedzi na pytania: hmm
jak sie nazywa taka maszyna, co robi koronki? Natknęłam sie na "szydełkarkę" - cholercia brzmi jak by to miało być to, ale opis techniczny nic mi nie mówi.
Gdzie można szukać (poza e-bayem, allegro) używanych maszyn tego typu?
Co w opisie technicznym może sugerować, że maszyną można wykonać prace takie jak na szydełku?
Raz jeszcze dziękuję z góry i z dołu i pozdrawiam serdecznie.
Roraima

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 15 Gru, 2008 22:03   

szydełkarka to nic innego jak maszyna dziewiarska , dziela sie na płaskie i cylindryczne

jedne i drugie sa uzywane w przemysle wlokienniczym do produkcji dzienin z metra , rajstop , skarpet itd

nie sadz ze na takiej maszynie zrobisz cos co bedzie wygladalo jak byloby to robione recznie to raz a dwa sa to maszyny duze gabarytowo i nie nadaja sie do postawienia w domu ,chyba ze masz pomieszczenie nadajace sie a wasztat , szydelkarki plaskie maja kila metrow dlugosci sa bardzo ciezkie i drogie , sa to maszyny przemyslowe

popytaj sprzedajacych na allegro maszyny typu np Stoll
http://www.allegro.pl/ite...rska_stoll.html

w warunkach domowych mozesz uzyskac dzianine przypominajaca koronke , dzianine azurowa itp na maszynach z programatorem typu Brother , Toyota, Passap

jesli natomiast chcesz wykonywac obrusy i biezniki haftowane to masz duze pole do popisu , kup hafciarke i mozesz wykonywac dowolnej dlugosci i szerokosci obrus Smile
pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Pon 15 Gru, 2008 22:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mysia 
Milczek


Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 3

Medale: Brak

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 19:35   

Mam nadzieję, że w dobrym punkcie forum umieszczę moją prośbę.....
Moja mam znalazła na strychu starą maszynę Ada - mama nigdy jej nie używała a ja nawet korzystając z instrukcji zamieszczonej na forum nie mogę sobie z nią poradzić. Nigdy nie mialam do czynienia z takim urządzeniem. Generalnie nie wychodzi mi nic - układam włóczkę - przejeżdżam niby jest ok, ale po kilku przejazdach wszystko się blokuje - ustawiałam różne gęstości, co druga igła, różne włóczki. Finalnie ułamałam mały drucik znajdujący się na dole wózka - czy można go jakoś dorobić, albo dokupić?
Nie chciałabym odstawić maszyny w kąt, a chyba mój rozumek nie obejmuje jej działania Sad Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć podstawy pracy na niej - prościej niż w instrukcji? Wink
Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 19:00   

witaj
maranta umiescila instrukcje na forum , Ada to to samo co moda


http://maranta.livenet.pl...opic.php?t=2790


zeby rozpoczac prace musisz najpier maszyne naoliwic i przesmarowac , jak lezala na strychu , zrob to oliwa do maszyny szwalniczych /wazelinowym/ wloczke dobrze jest przeparafinowac wtedy lzej idzie po iglach/ przewinac wloczke trzymajac w rece swieczke / no i wloczka powinna byc raczej cienka taka do maszyn "5"
rozpoczynajac dzianie musisz najpierw zaplesc siatke na iglach , w tym celu zaczep wloczke o koloeczko z boku maszyny i recznie zaplec oczka zaczepiajac o wystajacy zaczep na plytce z dolu i igle /na rysunku jest to pokazane/ nastepnie powstale oczka musisz przesunac za jezyczki igiel /pod blaszki/ i dopiero wtedy polozyc nitke na wolne juz igly ale przed jezyczki i dziac

jesli postepowalas inaczej oczka sie nawarstwily i petelkowaly co uniemozliwia dzienie
a drucik dorobisz /najlepiej ze starego drutu do robienia skarpet /


powodzenia i napisz jak Ci idzie:))

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Śro 04 Lut, 2009 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mysia 
Milczek


Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 3

Medale: Brak

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 20:09   

Natalio, piękne dzięki za odpowiedź.
Jak tylko dorobię drucik to zaraz zabiorę się do prób dziergania i napiszę wtedy co wyszło. Chyba faktycznie źle nakładałam pierwsze oczka, bo nawarstwiały się dokładnie jak to opisałaś Very Happy

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
mysia 
Milczek


Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 3

Medale: Brak

Wysłany: Czw 05 Lut, 2009 23:18   

No i po dłuższym czasie czekania maszyna została wyczyszczona i przesmarowana. Postanowiłam zrobić małą próbkę na 10 igłach stosując się do porad - poszło nieźle, ale jak chciałam potem jeszcze raz coś zrobić znowu zaczęło się zacinać - teraz nawet już bez włóczki zacina się zamek od razu po trafieniu na igły "robocze" - obejrzałam igły, prowadnice - niby wszystkie proste, nic nie powinno zawadzać - a nie ma siły - każdy przejazd kończy się zablokowaniem zamka. Może być jakaś uchwytna przyczyna czy po prostu jest zepsuta i muszę dać sobie spokój Sad

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009 08:26   

trudno cos stwierdzic na odleglosc , zobacz jeszcze czy od spodu wozka zapadki nie sa poluznione i podczas roboty nie luzuzja sie bardziej, co powoduje w efekcie ich przemieszczanie iutrudnia prace

w sumie Ada to taak jak Moda i w zasadzie nie ma sie tam co popsuc Smile)

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Pią 06 Lut, 2009 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
swietlik 
Milczek
swietlik


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: okolice Wa-wy

Medale: Brak

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009 12:10   

Witam serdecznie:)
nie wiem czy jest to dobre miejsce na moje pytanie...w razie czego poproszę Moderatora o przesunięcie Smile

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nabyciem maszyny dwupłytowej...
siedzę z dzieckiem w domu i szukam pomysłu na własną 1osobową działalność
od wielu lat szyję hobbistycznie, czasem coś dziergam
problem w tym, że nie umiem ocenić jak dużo czasu potrzeba na zrobienie np. 1 sweterka dziecięcego (myślę o ubrankach dziecięcych) i czy sprzedaż potem takiej odzieży jest opłacalna (na serwisach typu allegro)???
czy warto startować z takim pomysłem (zakup maszyn + czas poświęcony na naukę)

widziałam strony dziewczyn z forum, które zajmują się sprzedażą ubrań...
czy mogłybyście mi coś doradzić?
na jakie zyski mogę liczyć i przy jak dużym nakładzie pracy?...
bardzo dziękuje za pomoc
pozdrawiam Magda
Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
stasiu 
Milczek
staś


Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 1

Medale: Brak

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 21:02   

Witam serdecznie wszystkie panie idę na imprezę .
Mam na imie stasiu i mam taki problem potrzebuje zakupić igły do maszyny dziewiarskiej, i czy one są różne czy jeden kaliber . Za szybką odpowiedz dziękuje cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 20:00   

witaj
igly sa rozne !!! do jakiej maszyny sa Ci potrzebne igly?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
duduś 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 155
Skąd: częstochowa

Medale: Brak

Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 13:19   

Witam !!! Mam pytanko odnośnie wyrobów na maszynie jednopłytowej. Przy robieniu na tej maszynie ściągaczy lub np brzegu podwiniętego niestety brzeg podwija się do góry niekiedy pomaga przeprasowanie żelazkiem ale nie zawsze się taki brzeg prostuje. może wiecie dlaczego tak jest?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 26 Cze, 2009 20:56   

przy zarobieniu pliski nalezy zwiekszyc gestosc oczek

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Pią 26 Cze, 2009 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
duduś 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 155
Skąd: częstochowa

Medale: Brak

Wysłany: Sob 27 Cze, 2009 10:22   

witam !!! rozumiem, że jak plisę np. robię na 8 to po jej zakończeniu wypadałoby przejść np. na 6 ? Dziekuję za podpowiedź idę to wypróbować. bye bye

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 20:36   

zwiekszyc a nie zmniejszyc! plisa na 6 zarobienie na 8

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Celiosia
Milczek


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 1

Medale: Brak

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 14:43   druciki do ciężarków

Witam,

pilnie poszukuje drucików do zawieszania ciężarków do naprężania dzianiny - gdzie można je kupić?

Z góry dziękuję za odpowiedz,
pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Cel
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 10 Mar, 2010 17:15   

popytaj na allegro lub mozna je zrobic wyginajac twardy drut w ksztalcie litery S
,kiedys wyginalam je nawet z drutu na ktorym wisi wieszak

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
marzenamj 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 1

Medale: Brak

Wysłany: Śro 10 Mar, 2010 20:21   

WITAM
POSIADAM MASZYNĘ PFAFF ELECTRONIC 6000
NIE ROBIŁAM NA NIEJ 10 LAT I TERAZ NIE PAMIĘTAM JAK SIE PROGRAMUJE WZORY
wściekły
POSIADAM INSTRUKCJE TYLKO W J. NIEMIECKIM
MOŻE KTOŚ POSIADA W J. POLSKIM ?
PROSZĘ O POMOC BO SAMA JUŻ NIC NIE WYMYŚLĘ

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
kofi 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 14

Medale: Brak

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010 08:58   

Wczoraj próbowałam przekładać oczka na modzie jednopłytowej - okropnie siermiężnie mi to idzie, chociaż zawsze uważałam, że jestem dość sprawna manualnie. W nstrukcji nie jest wyjaśnione, ani pokazane - w jaki sposób wkłada się to zdjęte oczko na sąsiednią igłę? Mnie cały czas spada z przekładacza, albo strasznie się rozciąga. Czy może powinnam cofnąć tę igłę na którą wkładam? Próba przełożenia 2 oczek to już była totalna porażka - jedno uciekło tak, że zaczęło się pruć, pewnie kwesta wprawy, ale może macie jakieś patenty? Bardzo chciałabym robić ażury.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 36