RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania

Znalezionych wyników: 19
RękoDzielni - Forum u Maranty Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Biala bluzeczka ze schemtu małej100gosi
majalis2013

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2998

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Śro 28 Sie, 2013 19:30   Temat: Biala bluzeczka ze schemtu małej100gosi
dziękuję za pierwsze sugestie...dopiero co zauważyłam że na karczku z tyłu jest plisa na zapięcie z guziczka.i Ale myślę że jeśli dekolt będzie dość luźny a na to wychodzi ze tak, będzie można pominąć ten szczegół \.
Na razie bedę robiła jąz włoczki Kristal Opus w limonkowym kolorze, 100 g 472m...jesli ktoś ma ochotę ją rozdzielić będzie miał ponad 900 m nitki. Kupiłam jakiś czas dwa motki. Jeśli bluzeczkami się spodoba zima kupię jakąś bawełnę mercyzowaną i wydziergam ją jeszcze raz .
  Temat: Biala bluzeczka ze schemtu małej100gosi
majalis2013

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2998

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Śro 28 Sie, 2013 18:49   Temat: Biala bluzeczka ze schemtu małej100gosi
Po zrobionym dzięki wskazówkom topu mój wybór padł na tę bluzeczkę, co prawda lato już mija ale do mojej pracy pod marynarkę będzie ok.
Zanim zacznę mam pytania techniczne:
- czy trzymając się schematu wzoru karczka uzyskam pożądany kształt półkola czy muszę w jakiś sposób dodawać kolejny raport ?
- lepiej zrobić ją w dwóch kawałkach czy raczej bezszwowo?
Jak zawsze będę ogromnie wdzięczna za wskazówki.
Pozdrawiam bye
  Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
majalis2013

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17412

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Pią 23 Sie, 2013 19:47   Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
dziękuje
teraz muszę się nauczyć jak zrobić taki sam ananasek jak na schemacie (krótszy), jak na razie nie wiem jak to zrobić puknąć się
ten topik jest bardziej testowy, patrzę jak zachowuje się ta elastyczna włoczka....jedno muszę przyznać że kolor i delikatność w dotyku, i noszeniu sprawia że jeszcze po nią sięgnę.
  Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
majalis2013

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17412

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 19:25   Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
dziękuję,mimo wszystko jestem zadowolona...dobrze się nosi, po praniu nic się nie zmieniło...oprócz wstawki jednak będę musiała jednak zmniejszyć ilość oczek w górnym obwodzie, co prawda tył nie robi się zbyt luźny ale będę się czuła bardziej komfortowo jeśli będzie obciślejsza....
  Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
majalis2013

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17412

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 16:29   Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
no i mogę wkleić zdjęcia....niestety nie miał mi je kto zrobić
niestety jeszcze nie wiem jak zrobić takiego samego ananaska jak na zdjęciu z białym topem ale będę nadal próbować...będę wdzięczna za podpowiedz bo ten zimą idzie do prucia w związku z tym .... i mam nadzieję że się uda
top z Comfort Stretch 100 oczek na dole około 20 mniej na górze (105 w biuście), szydełko 2, trzy motki...
pozdrawiam
agata

zdjęcia nie najlepszej jakości, aparat jest diablo ciężki i trudno go utrzymać jedną ręką



  Temat: Komplecik na prezet dla niemowlaka
majalis2013

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 38470

PostForum: ubranka i akcesoria dla dzieci   Wysłany: Śro 14 Sie, 2013 20:41   Temat: Komplecik na prezet dla niemowlaka
ja to właściwie mogłabym być już babcią Razz .... nie z własnych chęci a w związku z wiekiem córki...tym bardziej przyglądam się rzeczom dla maluszków....bardzo mi się podobają cool
  Temat: Biała sukienka
majalis2013

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9886

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Pią 09 Sie, 2013 09:17   Temat: Biała sukienka
wczoraj przyglądałam się tej ofercie, a teraz mam potwierdzenie że się nadaje...dziękuję
  Temat: Biała sukienka
majalis2013

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9886

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Czw 08 Sie, 2013 18:46   Temat: Biała sukienka
mala100gosiu już zamówiłam takąbawełnę na maly top, jak sprobuję tomoże się przekonam....jednak nadal szukam jakiejśnitki z jedwabiem na sukienkę
mimusia-1 dziękuję....ja ciuuut obszerniejsza jestem Twisted Evil Razz
  Temat: Biała sukienka
majalis2013

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9886

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Czw 08 Sie, 2013 15:07   Temat: Biała sukienka
dziękuję za odpowiedz....jakoś tak do 100% bawełny trudno mi się przekonać ....o tej mercyzowanej tez pomyślałam bo wygląda o niebo szlachetniej .... mam jeszcze trochę czasu do namysłu bo sukienki mam zacząć robić późna jesienią i zimą, tak przy kominku.
  Temat: Biała sukienka
majalis2013

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9886

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Czw 08 Sie, 2013 10:30   Temat: Biała sukienka
nawet na "plaskacza'" wygląda baaardzo dobrze Smile
ja mam jeszcze pytanie ...jaki to rozmiar i ile poszło nici, jakie szydełko? cz maxi się nadaje ?

albo ta ?
http://fastryga.pl/aura-duplikat-1-10799.html
  Temat: Włóczki
majalis2013

Odpowiedzi: 542
Wyświetleń: 374398

PostForum: Nici, nitki i niteczki...   Wysłany: Pią 02 Sie, 2013 08:44   Temat: Włóczki
W pasmanterii wpadła mi w oko Kristal Natura firmy Opus, w motku 100g 946 m.
cena nie jest wysoka bo niecałe 8 zł ilość metrów akurat idealna do wybranego wzoru. Nie mogę się jednak zdecydować bo w dotyku jest dość "szorstka" taka baaardzo akrylowa.
Czy "wypracuje" się w trakcie robótki i będzie milsza ?Czy wiecie jaka będzie w dotyku i noszeniu już po pierwszym praniu ?
Szkoda by było pracy żeby potem odłożyć robótkę na dno szafy.
Pozdrawiam
  Temat: Biała sukienka
majalis2013

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9886

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 30 Lip, 2013 22:32   Temat: Biała sukienka
jedwabna jest droższa ale jak ładna .... a jeśli miałaby być to bawełna lub wiskoza to ile gram i ile metrów w motku ?
  Temat: Biała sukienka
majalis2013

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9886

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 30 Lip, 2013 19:23   Temat: Biała sukienka
nie mogę znaleźć jej w internecie...czy to bawełna ?
  Temat: Biała sukienka
majalis2013

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9886

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 30 Lip, 2013 18:42   Temat: Biała sukienka
po małych wprawkach przypominających mi szydełko nabrałam ochoty na sukienki....
jak teraz zacznę to na przyszłe lato jak znalazł cmoknięcie
tylko z czego ją zrobić żeby za bardzo się nie wyciągała, trzymała formę ?
Włóczka strecz jest ciut za gruba...nie mam jeszcze doświadczenia w doborze odpowiedniej włóczki. Czytam inne posty ale w nich przeważa informacja z jakich włóczek zrobione są sukienki, a brak jak zachowują się ponoszeniu i wielu praniach.
Myślę jakiejś jedwabnej nitce,ale czy to dobry pomysł ?
  Temat: Biała sukienka
majalis2013

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9886

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 30 Lip, 2013 16:15   Temat: Biała sukienka
podbijam temat uklon
  Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
majalis2013

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17412

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Wto 30 Lip, 2013 16:11   Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
a może jakiś schemacik ? też fajna ale dla mnie bez schematu nie jest prostsza Twisted Evil noo hmm
a ze schematem idzie jak z płatka Razz
  Temat: bluzeczki
majalis2013

Odpowiedzi: 769
Wyświetleń: 373474

PostForum: topy i bluzeczki   Wysłany: Wto 23 Lip, 2013 20:30   Temat: bluzeczki
Tak są, nie ma wątpliwości i takie z doświadczeniem i takie z dużym dorobkiem. Tylko każdemu przypada do gustu co innego.Mnie podoba się Twoje wykonanie, pomysły, kolorystyka... bo są bardzo bliskie z moim gustem.
pozdrawiam
majalis2013
  Temat: bluzeczki
majalis2013

Odpowiedzi: 769
Wyświetleń: 373474

PostForum: topy i bluzeczki   Wysłany: Wto 23 Lip, 2013 11:31   Temat: bluzeczki
Idealny kolor,wykonanie i pomysł...jak dla mnie mała gosia to niedościgniona mistrzyni małych i dużych form
  Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
majalis2013

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17412

PostForum: Problemy, pytania   Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 16:24   Temat: Top z ananasową wstawką ze schematów Małej Małgosi
mam nadzieję że mała malgosia nie będzie miał mi za złe ....
wklejam kolejne zdjęcie z Jej nieocenionej skarbnicy schematów i wzorów...
to schemat do dołu topiku...mój jest już albo dopiero na ukończeniu
Embarassed

 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11