To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Nasze prace - Hardanger Haliny

Halina46 - Nie 29 Sty, 2012 16:37
Temat postu: Hardanger Haliny
Moja pierwsza praca z hardangerem.
Za kilka dni wstawie zdjęcie.

Nikus4 - Nie 29 Sty, 2012 16:50

No proszę Halinko i temat założony. Teraz czekamy na zdjęcia twojej pracy.
Fajnie, że do nas dołączyłaś. Mam chociaż radość, że nie jestem tu sama. cmoknięcie

Haniaga - Nie 29 Sty, 2012 18:00

Ja też się cieszę,że jesteś z nami.
Zawsze to raźniej. zebalek

Hania

Nikus4 - Pon 30 Sty, 2012 14:38

Halinko! odpowiadam na twoje pytanie tu u ciebie.
Halinko dziękuję za miłe słowa. Mam już taki charakter, lubię pomagać innym a haftowaniu szczególnie. wesoło mi
Jeśli chodzi o nitkę do podkładu to ja używam przeważnie kordonku nr8 taki jak potem oplatam pajączki. Można też użyć muliny dwie niteczki tylko w tym samym kolorze.
Wysłałam ci na email niespodziankę. Tam masz wyjaśnienie jak oplatać dokładnie te rogi. Jeśli nie dojdzie to podziele znów na polowę wiadomość.
radocha

Halina46 - Wto 31 Sty, 2012 16:35

http://www.fotosik.pl/pok...f6917a9a35.html

http://www.fotosik.pl/pok...f11ba92d05.html

Halina46 - Wto 31 Sty, 2012 16:46

wnuczek mi wklejał zdjęcie, ale cos mu sie nie udało. Mozna było tylko link wkleić.
A ja na komputerze nie znam sie, tylko tyle o ile. jaki człowiek jest biedny taki niekumaty.
Dzisiaj skończe haftowac bloczki.Wczoraj zamówiłam kordonek.Przez tydzień wyszyłam 25g kordonku.

Haniaga - Wto 31 Sty, 2012 18:12

Bardzo ładna ta Twoja poduszeczka.Jakie równiutkie bloczki. brawo brawo
Czy w kwadratach planujesz ażur czy jakiś haft płaski?
pewnie się już nie możesz doczekać na nici.

pozdrawiam cieplutko
Hania

Nikus4 - Wto 31 Sty, 2012 18:53

Nie szkodzi, że są linki. najważniejsze, że widać zdjęcia. Sporo już wyszyłaś. Myślę, że w kwadratach będzie ażur? Mylę się? cmoknięcie
Halina46 - Śro 01 Lut, 2012 09:13

W dużych kwadratach bedzie chaft płaski, a te malutkie beda wyciete, juz tam 5 wycięłam.
Tak, nie mogę sie doczekać kiedy bedzie wyprana i wyprasowana ale chyba juz niedługo. ja dużo czasu poświęcam na chaftowanie , tak po 13-tej to z małymi przerwami do wiadomosci wieczornych(19.30). Ale niedługo pewnie mi sie to znudzi i będę mniej wyszywała choć mam w planie nastepny zrobic bieznik na ławe.Czekam tylko zeby znaleść wzór który będzie mi sie podobał.Chodzi mi o wzór na papierze przed nosem nie z komputera. Zobacze co mi przyśla teraz z hobbystudio. Zamawiałam juz dwa razy i zawsze cos włożą ale to właśnie na poduszeczki.Pierwsze zamówienie dotyczyło haftu krzyżykiem juz wyszyłam jedną serwetkę.

Nikus4 - Śro 01 Lut, 2012 09:56

Halinko cmoknięcie to jednak się pomyliłam. A masz może drukarkę w domu? To mogłabym ci wysłać jakieś wzory. Ten,który teraz wyszywasz jest trochę nudny i mozolny.
Musisz wybrać coś prostego i nie tak pochłaniającego czas i nici.
wesoło mi

Halina46 - Śro 01 Lut, 2012 10:33

Danusiu nie mam drukarki, miałam ale szybko mi zasychał tusz wtedy nie działała i musiałam prosić o p0omoc więc ja oddałam synowi.
Ale jesli masz jakies wzory na bieżnik, podobał mi sie ten z wyszytymi niebieskimi kwiatkami, kilkakrotnie gdzies mi sie przewijał to ja to prześle do wnuków i oni mi wydrukują.

Nikus4 - Śro 01 Lut, 2012 13:58

Zabij mnie ale nie wiem , o który ci chodzi. Może podasz stronę z mojego tematu gdzie jest ten bieżnik. szukałam i nie kojarzę. cool
Czyżby o ten ci chodziło?:

Halina46 - Śro 01 Lut, 2012 17:23

temat -hardanger haft strona 1. Temat jest 6 po kolei.
Halina46 - Śro 01 Lut, 2012 19:06

Zaczęłam wyszywać to kółeczko z dziurka w srodku. Myslałam, ze sie to szybciej robi.
Nikus4 - Śro 01 Lut, 2012 19:50

Nie lubię robić tych dziurek. Ja je wyszywam po lewej stronie haftowania i mocniej ściągam nitkę wtedy te dziurki są większe i bardziej widoczne. Ale każdy wyszywa jak chce.
czy o tą serwetkę ci chodzi?

Halina46 - Czw 02 Lut, 2012 08:59

Tak danusiu, ta serwetka mi sie podoba, tylko widziałam te niebieskie kwiaty wyszywane krzyzykiem i chyba haftem płaskim. ja wole krzyzykiem ten haft płaski jesli chodzi o wyszywanie kwiatków i innych takich to mi nie ładnie wychodzi.
na poczatku stycznia kupiłam w hobby dwie serwetki z wzorami jedna krzyzykiem druga haft płaski, to tą krzyzykami juz dawno wyszyłam a ta druga cos mi nie idzie.

Nikus4 - Czw 02 Lut, 2012 14:25

to masz do niej schemat?
moslamawe - Czw 02 Lut, 2012 14:58

Nikus4, ten z kwiatuszkami białymi jest piękny . Danusiu jaki on jest duży ? Czy trudny do wyszycia ?
Halina46 - Czw 02 Lut, 2012 16:23

Nie mam Danusiu.
Nikus4 - Pią 03 Lut, 2012 09:00

Więc się podzielę schematem, tylko muszę go poszukać.
Moslamawe!? wzór jest prosty bo mało jest w nim hardangera. na pewno dałabyś sobie radę. Jest nieduży: 57cm/25 Mogę się podzielić schematem

Halina46 - Pią 03 Lut, 2012 14:44

[img] http://www.fotosik.pl/pok...bcd9ff4059.html [/img]

Juz troszeczke widac efekty mojej poduszeczki

moslamawe - Pią 03 Lut, 2012 15:59

Nikus4, o to ja bardzo poproszę , będę bardzo wdzięczna cmoknięcie
Nikus4 - Pią 03 Lut, 2012 18:16

Już wysłałam. radocha
Halina46 - Sob 04 Lut, 2012 08:46

Danusiu możesz i mnie przeżucic schemat tej serwetki z białymi kwiatuszkami?.
Akurat mam taki kawałek tkaniny 27X51 cm to moze też zaczne od takiej mniejszej.

Nikus4 - Sob 04 Lut, 2012 09:00

OK! Halinko już wysyłam. cmok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group