To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Pomoc, porady - Canna

ksanty - Wto 25 Paź, 2005 20:59
Temat postu: Canna
jak przezimowac żeby w przyszłym roku była znów piękna??


to samo pytanie względem pelargonii angileskiej...nie mam miejsca w domu żeby je postawić Sad

Anna B. - Wto 25 Paź, 2005 22:55

Ksanty, canny nigdy nie uprawiałam, za to pelargonie wszelakie tak. Angielskie też.
Po kilku zimach spędzonych na walce z przędziorkami, mączlikami, nadmiarem ciepła, niedostatkiem światła, stwierdziłam, że już lepiej na wiosnę kupić nowe rośliny, a zamiast spędzać czas na przesadzaniu, pryskaniu, zraszani, przestawianiu roślinek, lepiej zająć się czymś innym.
Aha! Próbowałam też zimowania pelargonii w piwnicy. Nie polecam.
Dwa lata udało się na strychu, na trzecią zimę cała kolekcja, mimo opatulenia, zmarzła. Sad

Co nie znaczy, że Tobie się nie uda przechować roślinki w dobrym zdrowiu do wiosny.

ksanty - Śro 26 Paź, 2005 07:24

właśnie wykombinowałam, że pelargonię postawię na klatce schodowej....najwyżej na wiosnę ją wyrzucę
Anna B. - Śro 26 Paź, 2005 10:29

O! Właśnie! Temperatura obniżona, powietrza dużo.
To teraz tylko się modlić, żeby się komuś za bardzo nie spodobała. Twisted Evil

Tylko nie wiem, czy wiesz, że jeśli pelargonie mają niską temperaturę zimą (czyli kilka stopni C), to zaprzestają rosnąć i nie wymagają podlewania. Będziesz zatem musiała im się bacznie przyglądać i chronić przed nadmiarem wody.
Jak mi się udawało przechować pelargonie, to zaczynałam je podlewać dopiero jak zaczęły na wiosnę wypuszczać nowe listki i pączki kwiatowe. Czyli cos koło marca.

dzina - Śro 26 Paź, 2005 16:17

Pelargonie przechowuje się w doniczkach w miejscu ciepłym i gdzie jest dużo światła można przechowywa w piwnicy ,ale ciepłej i jasnej i oczywiście podlewac co trzeci dzień zależy czy ciepło w mieszkaniu.Natomiast canny należy wykopac i bulwy przechowywac w zimnej piwnicy i suchej a na wiosnę należy wsadzic do ziemi [zrobic dołki do których należy wsadzic liście i dopiero bulwy przysypac ziemią i podlac .Canny lubią byc w grupie na słońcu i lubią wodę.Pozdrawiam
Anna B. - Śro 26 Paź, 2005 19:36

dzina napisał/a:
Pelargonie przechowuje się w doniczkach w miejscu ciepłym

Przepraszam, ale co to znaczy "w miejscu ciepłym'"?

Poza tym polecam zajrzeć np. :
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/pelargonie.html



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group