Maranciaki - zdolni i twórczy
Forum u Maranty - miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Podstawy - JAK ZAKAŃCZA SIĘ ROBÓTKE?

waniczek - Sro 19 Kwi, 2006 17:31
Temat postu: JAK ZAKAŃCZA SIĘ ROBÓTKE?
Dziewczyny poradźcie jak zakańczać robótkę z włóczki żeby nitka nie puszczała?Wszystko mi się pruje!!!!!!!!! placzek
Pani Mama - Czw 20 Kwi, 2006 21:41

waniczek ale czy chodzi o zakanczanie elementów czy co wesoło mi
Grażyna - Pią 21 Kwi, 2006 19:08

Robisz ze sliskiej nitki? Czy zwykłą bawełniana?
daisy - Pią 21 Kwi, 2006 20:50

Moim zdaniem należy zakończyć robiąc supełek , a nawet dwa . bye
waniczek - Pią 21 Kwi, 2006 21:53

Robię z akrylu i chodzi mi konkretnie o top"motylek".Pani Mamo to ten top który miałam wkrótce zamieścić na forum dlatego jeszcze go tu nie ma a na który czekasz.
Pozdrawiam

Grażyna - Sob 22 Kwi, 2006 19:47

Nitke ucinasz ok. 10cm od robótki, a wcześniej przeciągasz przez ostatnie oczko jeszcze raz nitke (czyli robisz jedno oczko łańcuszka), nastepnie bierzesz tę nitkę i nawlekasz na igłę i przeciagasz ja z tyłu robotki przez parę oczek (pare centymetrów). Wtedy nie ma prawa sie pruć i nie widac, gdzie jest nic zakończona.
gracha - Czw 03 Sty, 2008 22:50
Temat postu: Jak skończyć????
Mam problem i liczę, że mi pomożecie. Robię szydełkiem bluzeczkę, na zdjęciu pokazuję wzór i co mam zrobić jak już dojdę do końca? Chodzi mi o te fale, jak zrobić z tego ramiona, dekolt?
qrka - Czw 31 Sty, 2008 16:30

j ZROBIŁABYM TAK: RAMIONA ZAKOŃCZYŁA TAK JAK TO CO WIDAĆ A NA DRUGIEJ CZĘŚCI TZN. TYLE W ZAKŁADAJĄC,ŻE NA ZDJĘCIU JEST PRZÓD ZROBIŁAM "PRZESUNIĘCIE FALI" TZN. ZACZĘŁABYM OD ŚRODKA SCHEMATU
DEKOLT: WYZNACZYĆ ŚRODEK ROBÓTKI I SKOŃCZYĆ NAJPIERW JEDNO RAMIE, STOPNIOWO ROBIĄC MNIEJ RAPORTÓW W KAŻDYM RZĄDKU
NIE WIEM CZY JASNO TO NAPISAŁAM I CZY NIE SKOŃCZYŁAŚ JUZ TEJ BLUZKI bye bye

gracha - Wto 19 Lut, 2008 09:39

Dzięki piękne. Bluzeczka dawno skończona i gdzies tu na forum pokazana. Przypadkiem jakoś się udało.
eksa2 - Pon 17 Lis, 2008 23:36

kwiatek dla ciebie ja też dziękuje za info bo też nie wiedziałam jak kończyć robótkę.
Nietoperek - Nie 12 Lut, 2012 19:51

Co prawda nie jest to top ale temat podobny więc pytam tutaj Wink Pierwszy raz robię coś z elementów, a konkretnie jest to całkiem spory obrus. Czy macie jakiś sprawdzony sposób jak ukryć wystające nitki w elementach? Próbowałam to zrobić tak, że nitkę, która mi zostawała wplatałam w sąsiednie łańcuszki i słupki, ale boję się, że ta nitka powoli oczko po oczku będzie wystawać i się wyplątywać... Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby ją ukryć i żeby się nie wyślizgnęła? Niestety zanim trafiłam na ten temat zostawiałam nitki krótsze niż wspomniane 10 cm (u mnie raczej było to ok. 5cm) i obawiam się teraz czy mi się to po jakimś czasie nie zacznie rozwalać...
Grażyna - Nie 12 Lut, 2012 19:56

Bierzesz igłę dziwiarską, wbijasz wzdłuż oczek najbliższych przy nitce, nawlekasz nitkę na igłę i przeciągasz igłę przez te oczka. Najlepiej wybierać miejsca, gdzie sa półsłupki, albo wzdłuż łańcuszka.
Lausla - Pon 13 Lut, 2012 23:29

Czyli wychodzi na to, że robimy jedno oczko łańcuszka przeciągamy przez nie nitkę, a potem przeplatamy ją między słupkami? Smile
gracha - Wto 14 Lut, 2012 11:23

Nie robimy oczka tylko przewlekamy nitkę igłą przez ścisłą dzianinę. Ja to robię cienkim szydełkiem, mniej więcej to tak jak przy szyciu ręcznym, albo kilka razy w tym samym miejscu praeplatam albo robię igłą lub szydełkiem takie ścisłe pętelki. NIe umiem wytłumaczyć, najlepiej to pokazać. Po prostu tak trzeba zabezpieczyc nitkę by wyleźć nie chciała, i 10 cm to na pewno jest za dużo, gdzie to pomieścić?