To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Pomocna dłoń - POMOCNA DŁON

Natalia - Pon 12 Kwi, 2010 09:24

kofi moja rada jest taka , zanim dojdziesz do wprawy, wyciagnij dzianine spod plytek przekladaj oczka i spowrotem wcisnij dzianine pod plytki , wiem to mozolna praca ale na poczatku bedzie Ci łatwiej
kofi - Pon 12 Kwi, 2010 09:55

Dziękuję Natalio. Jeszcze nie opanowałam sztuki wyciągania spod płytek, ale dzisiaj spróbuję tego sposobu. co
dama kameliowa - Śro 29 Wrz, 2010 11:51

Dziewczyny ! Ratunku!!! potrzebna pomoc - zdjęcia, filmiki, instrukcje na forum), aby zacząć dziergać na maszynie! Niby wiem , ale jakoś nie bardzo mi idzie. mam maszynę dwupłytową Veritas 360 - nie mogę poradzić sobie z początkiem robótki - nałożeniem nitki, ten grzebień i ten drut na początku, cos mi nie wychodzi...
Błagam - pomóżcie!!!!!!
Jola uklon olaboga

Natalia - Pią 01 Paź, 2010 20:32

poszukaj na forum opisalam poczatek dziania na maszynie Smile
dama kameliowa - Pią 01 Paź, 2010 22:56

ok
dama kameliowa - Śro 06 Paź, 2010 08:56
Temat postu: Początki...
Natalia napisał/a:
poszukaj na forum opisalam poczatek dziania na maszynie Smile


Natalio, przejrzałam wątek i to wszystko jest ok, mój problem leży gdzie indziej.
Mam maszynę VERITAS 360 - oczyściłam, naoliwilam (bo staruszka jest, ale dziarska!).
Zabrałam się do ćwiczeń wg instrukcji i nawet juz zaczęło mi cos wychodzić, strasznie tylko szarpie mi brzegi - na pewno to kwestia naciągu nici, ale jest jeszcze coś:
W instrukcji na początku ćwiczeń jest taki fragment : " na lewym końcu rzędu siatkowego przełożyć nić od przodu do tyłu przez następną lukę grzebienia. Nic przebiega teraz za grzebieniem oporowym od końca rzędu siatkowego do prowadnika nici".
Wytłumacz mi proszę o co chodzi ? Co mam zrobić z tą nicią, tzn. końcem nicic? hmm uklon

Pozdrawiam

Jola

dama kameliowa - Pią 26 Lis, 2010 11:05

Natalio, czy zadałam głupie pytanie ? hmm
Miałam problem, bo nie moglam ruszyć z robotą na maszynie, a tu nic... cisza...

Natalia - Czw 02 Gru, 2010 15:06

witaj Jola nie zadałas glupiego pytania !! mam problemy ze zdrowiem , co chwila laduje w szpitalu , nie wchodzilam na forum dlatego nie odpisalam

odpowiem Ci jak ja to robilam : nitka petelkuje bo jest za luzna nalezy ja napręzyc przez dokrecenie talezykow na naprezaczu tak by z kolei nie byla zbyt mocno naciagnieta bo brzeg bedzie pozaciagany ! musisz to wyczuc , naprezenie bedzie rozne dla roznego typu wloczki



co do 2 pytania : zaciagasz siatke , nastepnie zakladasz grzebien i nitka powinna przejsc przez ostatnie oczko tak by byla z tylu roboty a nie z przodu jednym slowem musisz ja przelozyc przez grzebien niejako na tylna plyte i zacisnac drut w grzebieniu -----------nie wiem jak to jasniej wytlumaczyc Sad
wozek jadac z prawej strony na lewa zostawi nietke przy przedniej plycie a ma byc przy tylnej --rozumiesz????

dama kameliowa - Pią 03 Gru, 2010 23:11
Temat postu: :-)
Dziękuję Natalio za odpowiedź, bardzo mi przykro,że dopadała Cię choroba i rozumiem dlaczego milczałaś. Ja w międzyczasie mocno pracowałam nad maszyna i udało mi się dojść do tego, jak to ma być - wraz z Twoimi podpowiedziami zaczyna mi się układać współpraca z maszyną Veritas Smile cool
zembion - Nie 09 Sty, 2011 21:55

Witam Panie serdecznie! Po raz kolejny potrzebuję pomocy kogoś bardziej ode mnie doświadczonego... Dzięki poradom z forum uporałam się z podstawami obsługi passapa i różne prościzny już na nim nawet zrobiłam.
Tym razem pytanie dotyczy innej maszyny. Jest to Brother i mam z nim następujący problem- na jednej z płyt "opadają" igły. Maszyna kupiona była oczywiście jako używana (choć wygląda niemal idealnie) i problem ten mam od samego początku. Na jednej płycie igły wysunięte do pracy w takiej pozycji pozostają, natomiast na tej problemowej są "luźne" i spadają do pozycji spoczynkowej (wszystkie). A może to tak ma być i tylko ja coś robię źle? Z tą dobra płytą dogaduję się bardzo dobrze i bardzo lubię na niej robić, tylko skoro mam już dwie płyty to chyba jednak warto by było skorzystać z obu Smile

Natalia - Śro 19 Sty, 2011 18:33

witaj

jesli masz problem z opadajacymi iglami na przedniej plycie maszyny to albo jest ona zle skrecona albo gabka jest zuzyta

pozdrawiam

zembion - Sob 22 Sty, 2011 22:39

Natalio, bardzo dziękuję za pomoc. To chyba ta gąbka, wygląda na dość zmasakrowaną ( a tak poza tym listwa była włożona odwrotnie tzn. gąbką do dołu, a ja nawet tam nigdy nie zajrzałam). Odwrócenie jednak nie pomogło. Popatrzyłam na ebay i nic takiego tam nie znalazłam. A może dałoby się jakoś domowym sposobem tę gąbkę zastąpić?
Jeszcze raz dziękuję i życzę zdrowia!

Natalia - Sob 29 Sty, 2011 11:31

witaj

wiem ze dziewczyny sobie radza wklejajac po docieciu uszczelke do okien

zembion - Sob 29 Sty, 2011 14:07

No właśnie tak sobie pomyślałam. Okazało się, że gąbkowa uszczelka jest już nie do kupienia (przynajmniej w moim miasteczku), ale za to jest uszczelka gumowa na metry, w dodatku idealnej szerokości. Wczoraj kupiłam kawałek, wsadziłam w listwę i okazało się że to działa.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Natalia - Sob 29 Sty, 2011 15:57

ciesze sie bardzo p o w o d z e n i a :*
wesca - Sob 29 Sty, 2011 17:50

zembion na ebayu mozesz kupic listwe do brotherow
http://cgi.ebay.nl/Sponge...=item2ea386e460

a ponizej link do instrukcji jak samemu naprawic te listwe
http://machineknittingfun...t-yourself.html

zembion - Sob 29 Sty, 2011 22:08

wesca, dziękuję za linki. Fajny ten blog, czytelna instrukcja i dużo na nim linków do innych miejsc (niestety w moim wypadku ograniczenie językowe nie pozwala mi za dużo skorzystać, ale zawsze coś tam się z tego zrozumie)
A co do listwy, to znalazłam ich ostatnio sporo na ebayu, ale te ceny mnie trochę rozwaliły, w szczególności jeden sprzedawca który sprzedaje na kawałki samą gąbkę (prawdopodobnie właśnie uszczelkę do okien) i kosztuje to około 45zł. Więc na razie zobaczę jak się na dłuższą metę sprawdzi moja gumowa uszczelka za całe 1,80\metr Smile

Może w końcu będę mogła się pochwalić jakimiś postępami. A twój album- jestem w szoku i obawiam się że baaardzo długa droga przede mną...

wesca - Nie 30 Sty, 2011 12:21

wesoło mi dziekuje za pochwaly
w internecie mase informacji o maszynach i o tech. dziergania, porady,...
czasem warto poszukac,ja tez nie znam jezyka ale czasem jak na cos ciekawego trafie a ze zdjec samych za ciezko to googlowym tlumaczem sobie pomagam.w tym blogu wlascicielka ladnie na zdjeciach pokazala jak to trzeba zrobic, tez na joutube widzialam filmik jak naprawic te listwe. ale masz ponizej jeszcze dwa linki do fotokursow z gazetek, tyle ze po rosyjsku, ale zdjecia krok po kroku pokazuja co i jak trzeba dziergac
http://picasaweb.google.com/Belkaja62/PqoXQI#
http://picasaweb.google.com/Belkaja62/QSMzBK#

zembion - Śro 02 Lut, 2011 23:03

Z podanych wyżej linków normalnie zachwyciły mnie te rzeczy pasmanteryjne, takie to proste a bardzo efektowne. Będę musiała koniecznie spróbować.

A tymczasem wsadziłam tę gumową uszczelkę i wszystko działa jak powinno. Aż mi żal że przez taki właściwie drobiazg płyta przez tyle czasu była w odstawce. Porobiłam sobie próbki różnych ściągaczy według instrukcji i wychodzi to bardzo ładnie (no może poza małymi problemami z dopasowaniem grubości włóczki,ale nad tym zapanuję).
Mam jeszcze pytanie, czy da się na maszynie wykonać ścieg francuski? Zdaje się, że to by trzeba było po każdym rzędzie przekładać robótkę na drugą płytę? Jeżeli dobrze myślę, to czy jest jakiś sposób żeby tego nie robić ręcznie? Do passapa mam taki wózek do przerzucania oczek, ale jak dotąd moje próby jakiegokolwiek jego użycia kończyły się spadaniem oczek z maszyny.

wesca - Nie 06 Lut, 2011 12:10

scieg francuski na gornej plycie mozesz dziergac - recznie z pomoca grzebienia "garter bar", przy jego pomocy wszystkie oczka za jednym razem obracasz i maszynowo z pomoca automatycznego wozka KG 88 i z nowszych KG 93, KG 95,ktory dzierga oczka lewe i prawe na gornej plycie, wiec takze scieg francuski i kazdy inny zawierajacy oczka lewe i oczka prawe w jednym rzedzie
zembion - Pon 14 Lut, 2011 16:28

Dziękuję, wesca, ,pooglądałam na YT o używaniu "garter bar" i wózka KG, niestety ani jednego ani drugiego nie posiadam do mojego Brothera. Cóż, zajmę się innymi wzorami, których przecież jeszcze tyle przede mną. pozdrawiam!
wyrosnieta11 - Pią 04 Mar, 2011 09:00

a ja mam taki problem moja mama ma maszyne dziewiarska ale niestety tylko jednoplytowa czyli mozna tylko taki podstawowy wzor zrobic:/ czy jest mozliwosc przerpboenia jej na dwuplytowa?? a moze to sie dokupuje jakos ta druga plyte?? blagam o pomoc !!!!!
kabyr - Pią 04 Mar, 2011 11:35

Też mam jedno płytową maszynę dziewiarską.
Wiem, że kiedyś można było dokupić przystawkę do robienia ściągaczy,
ale to było "kiedyś".
Wyrośnięta poczytaj to forum,
może Ci dziewczyny pomogą.
Pomyszkuj też w NECIE.

Natalia - Pią 04 Mar, 2011 13:46

Maszyna dziewiarska MODA 23 + przystawka!!! (numer 308727159)

to dosc stara aukcja, poszukaj na allegro w archiwum danych napisz moze u kogos lezy bezuzyteczna


na innej aukcji Cyrkonia-OL kupila/ł maszyne z przystawka zapytaj czy ja moze ma , moze nieuzywa to dosc stare aukcje a jak wiadomo czesto zapal mija Smile)))i maszyny leza gdzies zapomniane

saba52 - Pon 07 Mar, 2011 15:20

Znalazłam filmiki o robieniu na maszynie ,może się przydadzą

http://www.youtube.com/watch?v=IaW9c9JGQz8



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group