To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Porady, pytania - Transfer trekstów na drewno

Ninas92 - Nie 19 Lis, 2017 10:21
Temat postu: Transfer trekstów na drewno
Od jakiegoś czasu wykonuję drewniane skrzyneczki decoupage. Szukam optymalnego sposobu przenoszenia/naklejania/odbijania treści na drewniane elementy. Chodzi o to żeby wydrukowany tekst przenieść lub nanieść w jak najlepszy sposób skrzyneczkę.

Oczywiście używałam już różnego rodzaju metod:
- chusteczki papierowe - kiedyś miałam w domu bardzo cieniutkie chusteczki papierowe na których dało się zrobić nadruk a później po naklejeniu ich na drewno w ogóle nie było widać papieru ale niestety skończyły mi się i już nigdzie nie mogę znaleźć tak cienkich chusteczek na których jednocześnie da się zrobić nadruk
- żeltransfery - nie mogę znaleźć na tyle dobrego żeby skulać do końca papier więc jego część zostaje przez co napis szarzeje albo wygląda jak naklejony, odrywają się duże kawałki lub elementy napisów
- rozpuszczalnik nitro i zmywacz do paznokci - napis albo się rozmazuje albo zmywa się miała farba na skrzynce

Chodzi mi oczywiście o efekt w którym nie będzie widać że napis jest naklejony na jakiejś kartce czy chusteczce. Podzielcie się proszę swoimi sposobami.

Od razu uprzedzę - wiem, że jest taki wątek z transferami. Ale mi nie chodzi o jakieś sposoby które istnieją w ogóle na świecie, tylko o Wasze sprawdzone i przetestowane rozwiązanie, które stosujecie. Chodzi też o transfer napisów więc delikatnych i cienkich elementów na konkretnie białe więc nie dające się zretuszować czy jakoś poprawić tło. Duże elementy czy całe kartki łatwo jest transferować.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group